Resident Evil 4 Remake jednak będzie po polsku. Genialna wiadomość dla rodzimych graczy

Resident Evil 4 Remake dostanie fanowskie spolszczenie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Resident Evil 4 Remake ma oficjalnie otrzymać polską wersję językową, ale niestety nie oficjalnie. Pracują nad nią polscy fani z “Graj po polsku”.

Niedawno spłynęły na nas recenzje nowej wersji kultowej “czwórki” ze świata Resident Evil i wychodzi na to, że mamy hit. Capcom najwyraźniej po raz kolejny zniszczył konkurencję. Firma udowodniła, że da się robić wybitne horrory, a także wspaniałe remake’i. Gra z miejsca stała się jedną z najlepiej ocenianych pozycji tego roku. Szkoda, że wielu polskich graczy obejdzie się smakiem.

Gdy gruchnęła wieść o tym, że remake “czwórki” nie dostanie polskiej wersji językowej, w sieci zagrzmiało. Cenega znów była obiektem kontrowersji, bo Village również nie miało wsparcia naszego języka. Skłania to wielu fanów do anulowania zamówień przedpremierowych i po prostu braku zainteresowania grą. I choć oficjalnie nie jesteśmy obiektem zainteresowań w kwestii wersji językowej, nieoficjalnie dostaniemy spolszczenie.

Za to odpowiadać ma grupa “Graj po polsku”, która słynie z wydania fanowskich i dopracowanych tłumaczeń do wielu “wybrakowanych” pod tym kątem pozycji. Resident Evil 4 Remake również ma być po polsku, lecz na forum tłumacze piszą, że jej wydanie nie nastąpi zbyt szybko.

 Nie jestem w stanie podać żadnej daty premiery spolszczenia, bo zależy ona od wielu czynników. Mogę jednak zapewnić, że będzie to trwało dłużej niż przy Village. Pomijając fakt, że Resident Evil 4 Remake jest po prostu dłuższe i większe od Village, problemem także jest mniejsza ilość czasu na tłumaczenie

– czytamy

Warto jednak zaznaczyć, że wydano już spolszczenie do dema gry. Z tej strony pobierzecie je zupełnie za darmo (lecz mogące jeszcze posiadać błędy).

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie