Resident Evil 4 Remake bez polskiej wersji. Będzie za to rosyjska

Resident Evil 4 Remake na PS5 za 162,94 zł na Allegro
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Fani serii Resident Evil po raz kolejny mogą dostać szału. Remake czwartej części będzie bez polskiej wersji?

Na Steamie pojawiła się karta gry Resident Evil 4 Remake z której wynika, że produkcja nie będzie obsługiwać polskiego języka i to w całości. Chodzi więc o interfejs, dubbing oraz napisy. Przypomnijmy, że tak samo było z najnowszym Resident Evil VIII.

Sytuacja tym bardziej jest zaskakująca, bowiem interfejs i napisy będą dostępne w 13 innych językach, nawet po rosyjsku. Zresztą po rosyjsku będzie także dubbing. Resident Evil 4 Remake to bardzo wyczekiwana gra, która ma mocną społeczność w naszym kraju. Mamy więc nadzieję, że ostatecznie do gry trafią przynajmniej napisy i spolszczony zostanie interfejs (tak było w przypadku REVII).

Przypomnijmy, że w Polsce wydawcą Resident Evil i ogólnie gier Capcomu jest Cenega, natomiast to do globalnego wydawcy, czyli w tym przypadku Capcomu, należy decyzja o lokalizacji na dany kraj. Najwidoczniej sprzedaż japońskiej serii nie jest w Polsce na tyle wysoka, aby usprawiedliwiać koszty związane ze stworzeniem odpowiedniej wersji.

Zapytaliśmy przy okazji Cenegę o to, czy faktycznie Resident Evil 4 Remake będzie bez polskiej wersji. Czekamy na odpowiedź.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie