Resident Evil 4 Remake może doczekać się trybu multiplayer oraz mikropłatności

Resident Evil 4 Remake trafiło do graczy przedwcześnie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jak to tak? Mikropłatności w grze singleplayer? Nie, nie – mikropłatności w grze singleplayer z trybem multiplayer. Tak właśnie może zaskoczyć Resident Evil 4 Remake.

Resident Evil 4 Remake to jedna z największych premier początku 2023 roku i nie ma się co dziwić – Capcom udowodnił już, że na odświeżaniu zna się jak mało kto. Oczywiście tym razem tak łatwo nie będzie, bo „czwórka” to gra uznawana za jedną z najlepszych części serii (o ile nie najlepszą). Przed deweloperami spore wyzwanie, a my być może dowiedzieliśmy się nowych informacji w jej sprawie.

Resident Evil 4 Remake brutalny i z mikropłatnościami

Otóż pojawił się oficjalny rating wiekowy gry nadany przez amerykańską agencję ESRB. RE4Remake to tytuł wyłącznie dla dorosłych odbiorców. CIekawostką jest fakt, że może być nawet brutalniej niż w oryginale. Główny bohater będzie mógł umierać na wiele różnych sposobów, a twórcy nie brzydzą się pokazywać nam dekapitacji, „wybuchania” czy nabijania na pal.

Przy okazji rating wyjaśnia również, że w grze pojawią się mikropłatności. Te, jak można się domyślić, nie są aż tak pożądane w tytułach nastawionych wyłącznie na rozgrywkę singleplayer. Z tego względu wielu fanów zaczęło spekulować, że pojawi się również tryb multiplayer. Zaskoczenia w sumie brak. Remake trzeciej części również otrzymał adnotację o mikropłatnościach, które dotyczyły nowego trybu multiplayer Resistance. Osobiście nie zdziwiłbym się również dodaniem do gry możliwości grania w wydane niedawno ReVerse, które jednak nie okazało się takim hitem, na jaki najpewniej Capcom liczył.

Powyższe informacje dotyczące mikropłatności to fakt, ale jeżeli o tryb multiplayer chodzi – lepiej traktujcie to ze sporą dozą dystansu. Wszak twórcy nic nie potwierdzili, a informacje te są jedynie domysłami popartymi ratingiem ESRB. Ile w tym prawdy? Przekonamy się o tym już 24 marca 2023 roku. Tytuł niestety nie otrzyma polskiej wersji językowej, ale będzie darmowe ulepszenie next-gen.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie