Resident Evil 4 Remake niebawem dostanie darmowe DLC. Znamy datę premiery

Resident Evil 4 Remake niedługo dostanie darmowe DLC dla wszystkich
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Resident Evil 4 Remake będzie wspierane po premierze, więc nie musicie się o żywotność gry martwić. Niedługo premiera trybu Mercenaries.

Mercenaries to w zasadzie nieodłączny element niemal każdej części Resident Evil. Oryginalna “czwórka” również otrzymała ten tryb gry w formie dodatkowej możliwości zabawy po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Nie był on jednak aż tak odpicowany jak w niektórych innych grach z serii. Wiele wskazuje na to, że remake to zmieni.

Już Village dostało naprawdę solidny moduł Mercenaries, czyli charakterystycznego trybu, w którym walczymy z kolejnymi falami przeciwników, wykręcając jak najlepszy wynik. Capcom wcześniej zapowiadał, że remake “czwórki” również go otrzyma. Niestety nie wiemy, czy darmowa nowość będzie identyczna jak w przypadku oryginału, czy zostanie bardziej rozwinięta. Liczę jednak, że to drugie, bo to zawsze parę godzin świetnej zabawy więcej.

Oryginał miał do zaoferowania pięć różnych postaci, wyposażonych w różnorodne uzbrojenie, specjalne zdolności i przedmioty. Ten sam tryb w Village był zaskakująco mocno wspierany, więc możemy trzymać jedynie kciuki, że tutaj będzie tak samo. RE4 Remake Mercenaries ma być darmowym DLC do gry, które ukaże się 7 kwietnia 2023 roku.

Jako ciekawostkę muszę nadmienić fakt, że remake ma również dostać kampanię poboczną “Separate Ways”, ale tym razem znacznie bardziej dopracowaną i wydaną w formie płatnego DLC. Więcej o tym przecieku przeczytacie w tym miejscu. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gra jednak będzie po polsku, ale nie jest to zasługa ani Capcomu, ani Cenegi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie