W oryginale za darmo, a teraz płatne. Resident Evil 4 Remake ma otrzymać rozbudowane DLC

Resident Evil 4 Remake też dostanie DLC
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Resident Evil 4 Remake również ma rzekomo otrzymać DLC „Separate Ways”, które będzie „bardziej rozbudowane”, dłuższe i co najważniejsze – płatne.

Oryginalne Resident Evil 4 po wydaniu wersji na GameCube doczekało się jeszcze wielu kolejnych reedycji. Te, co ciekawe, dostawały bardzo interesującą nowość w postaci bonusu z Adą Wong zatytułowanego „Separate Ways”. To tak naprawdę darmowa, krótka (około 3-4 godzin rozgrywki) kampania, będąca zestawem misji z uwielbianą przez fanów postacią w roli głównej. Gracze trafiali do znajomych rejonów, ale także paru nowych. Mogli korzystać z dodatkowych mechanik i poznali nieco szerszy kontekst fabularny obecności Ady Wong w grze.

Resident Evil 4 Remake z płatnym, fabularnym DLC

Jak się okazuje – remake nie posiada tego bonusu. W grze będziemy grać przede wszystkim Leonem i fani Ady mogą zapomnieć o wcieleniu się w nią. Czy jednak na pewno? Jak twierdzi znany „horrorowy” insider DuskGolem, Capcom planuje wydać „Separate Ways”, ale w zupełnie innej formie. Tym razem to rozbudowany, pełnoprawny dodatek i to… płatny.

Ale poważnie, to całkiem proste. RE:4 ma coś w rodzaju zestawu DLC, z trybem Mercenaries i PS VR2 jako darmowymi aktualizacjami po premierze RE:4, i Separate Ways jako bardziej rozbudowanym płatne DLC, które zostanie wydane prawdopodobnie pod koniec tego roku.

informuje insider

RE4 Remake dostanie więc nie tylko uwielbiany tryb Mercenaries i zapowiedziane wcześniej wsparcie dla PS VR2. W planach jest również płatne DLC. Jestem ciekaw, jak bardzo Capcom planuje je rozbudować, bo w „podstawce” nie mogliśmy niestety liczyć na aż tyle zawartości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie