Tak narodził się Nemesis. Opublikowano ciekawe grafiki z Resident Evil 3

Resident Evil 3 - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Nemesis to jeden z najciekawszych elementów Resident Evil 3. Capcom opublikowało grafiki koncepcyjne prezentujące powstanie stwora.

Mutant narodził się w laboratoriach Umbrella i wyróżniał się nadzwyczajną inteligencją oraz samoświadomością. To właśnie te dwa czynniki uczyniły go jednym z najgroźniejszych stworów, z jakimi starli się bohaterowie serii Resident Evil.

Zaprezentowane przez Capcom grafiki koncepcyjne pokazują kilka ujęć z „życia” mutanta – od stworzenia w laboratorium Umrella, przez testy na polu walki, aż po starcie z Jill Valentine. Jeśli graliście w Resident Evil 3, dobrze wiecie, że Nemesis nie skończył zbyt dobrze. Oczywiście trójka to nie jedyna odsłona RE, w której pojawił się ten potwór.

Niedawno zapowiedziano, że Resident Evil 2, 3 i 7 otrzymają next-genowe wersje. Produkcje zostaną ulepszone na PS5 i Xbox Series X oraz S. O zmianach w survival horrorach od Capcomu przeczytacie w tym artykule.

Plotki mówią, że wkrótce ujrzymy też zapowiedź remake’u Resident Evil 4. Capcom rzekomo skupi się w nim bardziej na straszeniu graczy. Produkcja może również wykorzystać skasowane pomysły z oryginalnej czwórki. To na razie jednak tylko nieoficjalne wieści.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie