Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Red Dead Redemption 2 – Rockstar podsyca ogień nowymi materiałami z gry

Deweloper ujawnia, że podczas przemierzania świata Red Dead Redemption 2 natkniemy się na około 200 gatunków zwierząt! Są również piękne nowe screeny.

Rockstar prezentuje informacje dotyczące zwierzyny i polowań w RDR 2. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że otwarty świat pomieści około 200 gatunków zwierząt, a polowania będą bardzo ważnym elementem gry.

Zwierzęta w RDR 2

Twórcy RDR 2 podkreślają, że każdy z gatunków zachowuje się inaczej i w odmienny sposób reaguje na otoczenie: Jelenie, bizony i widłorogi przemierzają równiny w dużych stadach, padlinożercy szybko wyczuwają padłe sztuki, nerki skokami przedzierają się w górę strumienia, wilki otaczają ofiary i atakują je całą watahą, gęsi latają w kluczu, oposy udają, że są martwe, gryzonie chowają się w dziuplach, niedźwiedzie grizzly bronią się, udając szarżę, a drapieżne ptaki wznoszą się na prądach powietrznych.

Zwierzaki tworzą złożony ekosystem, polują na siebie i oczywiście uważają, by samemu nie wystąpić w roli ofiary.

Polowania i wędkowanie w RDR 2

Rockstar zaznacza, że myślistwo i łowienie ryb pozwolą nam przeżyć w niegościnnym świecie. Dzięki temu zdobędziemy pożywienie, surowce oraz pieniądze.

Wybierając się na ryby będziemy musieli dobrać odpowiednią przynętę, a podczas polowań ważny będzie dobór kalibru broni. Co ciekawe, w zależności od tego, w jaką część ciała trafimy ofiarę, możemy zyskać lub stracić na sprzedaży futra oraz mięsa. Po udanym polowaniu możesz zwierzę oskórować i sprawić na miejscu albo zabrać w całości. Nie zostawiaj jednak truchła na zbyt długi czas, bo zainteresują się nim padlinożercy. Skórę, części ciała, mięso i całe zwłoki można załadować na konia, aby sprzedać je rzeźnikowi w mieście, zrobić z nich potrawkę w obozie albo wytworzyć odzież lub inne przedmioty. Wystarczy czerpać z obfitości natury, aby nigdy nie zaznać głodu czy zimna – czytamy na oficjalnej stronie RDR 2.

Koń najlepszym przyjacielem

RDR 2 to również 19 ras koni, które można łapać i ujeżdżać, kupować lub kraść w obozowiskach. Jeśli będziemy dbać o swojego wierzchowca (np. poprzez czyszczenie i karmienie), wzmocnimy więź ze zwierzakiem, co przełoży się na jego lepszą wytrzymałość, szybkość i zwrotność, a także spokojniejsze zachowanie w stresujących sytuacjach. Koń zapewni nam również juki, w których można przewozić broń, stroje, maski i kapelusze. Do siodła wierzchowca przytroczymy truchła ptaków i mniejszych zwierząt, a na zadzie przewieziemy większe zdobycze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%