Dwójka bohaterów z Red Dead Redemption na tle promieni słońca

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Red Dead Redemption 2 na PC w plikach oficjalnej aplikacji od Rockstar

Posiadacze komputerów mocno wierzą, że Red Dead Redemption 2 na PC to kwestia czasu. Teraz ich wiara jeszcze bardziej się pogłębiła.

Red Dead Redemption 2 Companion App to mobilna aplikacja, która została wydana w dniu premiery gry i oferuje kilka ciekawych rozwiązań (szczegóły przypominamy poniżej). Serwis Rockstar Intel informuje, że w plikach apki są znaki, że Red Dead Redemption 2 na PC to kwestia czasu.

Red Dead Redemption 2 na PC w aplikacji towarzyszącej

Wspomniane źródło donosi, że w plikach aplikacji można znaleźć np. fragmenty: „PARAM_companionAutoConnectIpPC”, „CommandIsPcVersion(void)” czy „PARAM_Oculus”. Pojawiają się tam również wzmianki o opcjach graficznych, np. obecnej tylko na PC opcji TXAA (temporal antialiasing) opracowanej przez firmę Nvidia. Mowa jest również o efektach cząsteczkowych, rozdzielczościach wody czy jakości cieniowania. Sądzicie, że powyższe wpisy w aplikacji rzeczywiście coś znaczą?

Przypominamy, że niedawno na stronach popularnego sklepu Media Markt pojawiła się karta produktu Red Dead Redemption 2 w wersji na PC. Co ciekawe, na wymienionej stronie, można było składać zamówienia przedpremierowe na grę. Oczywiście do tej pory Rockstar Games nie potwierdził, że taka wersja w ogóle się pojawi. Jak tłumaczył później przedstawiciel Media Markt na łamach WCCFTech, pracownicy jednego ze sklepów liczyli na to, że produkcja pojawi się za jakiś czas także na komputerach, tak jak to miało miejsce w przypadku GTA V. Sklep przyznał, że popełniono błąd i karta RDR 2 na PC została usunięta.

Red Dead Redemption 2 App na iOS i Androida

Red Dead Redemption 2 Companion App umożliwi nam np. przeglądanie mapy RDR 2. Możesz przesuwać i powiększać mapę, ustawiać punkty orientacyjne lub zaznaczać interesujące obszary za pomocą ekranu dotykowego, ułatwiając eksplorację świata Red Dead Redemption 2.

Dzięki połączeniu z konsolą, aplikacja ma wyświetlać na bieżąco informacje związane z grą, jak statystyki bohatera. Rockstar zaznacza, że dzięki temu będziemy mogli całkowicie usunąć HUD z gry na telewizorze.

Na ekranie telefonu przejrzymy również dziennik, zapoznamy się z cyfrową instrukcją RDR 2, a w ramach postępów fabularnych zobaczymy nowe wpisy i rysunki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 70 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%