Red Dead Redemption 2 – gameplay zwiastuje wielki hit! Walka, fabuła i piękny świat

Dzisiaj Rockstar pokazał spory kawałek rozgrywki z oczekiwanego Red Dead Redemption 2. Gra zapowiada się niesamowicie, sami zobaczcie.

Jeśli czekacie na kolejną wielką grę od Rockstar, poniżej znajdziecie świeżutki gameplay z Red Dead Redemption 2 w rozdzielczości 4K. Deweloper podkreśla, że wszystko zostało nagrane podczas gry na PlayStation 4 Pro. Jest to zatem jakość, którą rzeczywiście zobaczymy podczas zabawy, a nie prerenderowane scenki.

Gameplay pozwala spojrzeć na ogromny świat RDR 2, gangi i barwne postaci, które spotkamy na swojej drodze. Naszą bazą wypadową będzie obóz, z którego wyruszymy wykonywać kolejne zadania. Rockstar podkreśla również, że rozwój wydarzeń będzie zależny od naszych decyzji, zatem otrzymamy wielowątkową fabułę, którą po części sami ukształtujemy. Nawet najmniejsze decyzje mają tutaj znaczenie i deweloper chce pod tym względem pokazać nam nową jakość.

Red Dead Redemption 2 ukaże się 26 października 2018 roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Red Dead Redemption 2 – gameplay

Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej pewny

Nie będzie dla nas żadnym wielkim zaskoczeniem, jeśli Rockstar ogłosi RDR2 na PC. Nie wiemy jednak, kiedy możemy liczyć na taką zapowiedź, lecz po najnowszym przecieku przedstawionym na forum Reddit jesteśmy coraz bardziej pewni, że taki czas nadejdzie.

Ma o tym świadczyć wpis programisty zatrudnionego w latach 2009-2016 w oddziale studia Rockstar Leeds. Jego profil w serwisie LinkedIn potwierdza, że pracował on m.in. nad L.A. Noire, GTA V oraz Red Dead Redemption 2. Przy tym ostatnim tytule deweloper podał wśród platform docelowych nie tylko PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz również PC.

Osoba, która natknęła się na profil dewelopera w LinkedIn, nie podaje jego danych personalnych, by – jak twierdzi – nie robić mu niepotrzebnych przykrości. Moderatorzy Reddita potwierdzili jednak, że profil jest prawdziwy.

Red Dead Redemption 2 na PC

Czekamy zatem, aż Rockstar potwierdzi RDR2 na PC i liczymy na to, że nie będziemy musieli czekać na pecetową wersję zbyt długo!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.