Oto Red Dead Redemption na PC. Niestety, jest pewien haczyk…

Red Dead Redemption
Newsy PC

Kto by nie chciał zagrać w pierwszą odsłonę Red Dead Redemption na PC? Port jest marzeniem wielu graczy tym bardziej, gdy nowe wersje gry sprzed lat pojawiły się na PS4 i Nintendo Switch. Niestety, posiadacze komputerów mogą obejść się smakiem. Chociaż jest pewna opcja — chodzi o bardzo ciekawy mod do drugiej odsłony gry. Gotowi na wycieczkę na południe?

Red Dead Redemption, czyli Meksyk na pecety

Dla wielu to istny skandal, że pierwsza odsłona Red Dead Redemption nie zaliczyła premiery na komputerach. Tym bardziej że po czasie gracze na pecetach mieli okazję ograć choćby drugą odsłonę, a popularna „jedynka” pojawiła się też na innych konsolach, niż w momencie orygialnej premiery. Rockstar i polityka firmy rządzą się jednak swoimi prawami — czasami ciężko jest nam się z nimi pogodzić. Tym razem mamy na szczęście okazję ominąć ograniczenia wynikające z braku stosownego portu na komputery.

Przydadzą nam się w tym celu trzy rzeczy — druga część gry, specjalny mod i lekkie przymrużenie oka. Okazuje się bowiem, że stworzona została fanowska modyfikacja. Dzięki niej bez trudu znajdziemy się w lokacjach znanych z pierwszej odsłony serii. To doprawdy ciekawa wycieczka, która wreszcie stała się dostępna, choć oczywiście nieoficjalnie.

Mod pobierzemy ze strony Liberty City (tu macie link) i nazywa się Nuevo Paraiso. W przeciwieństwie do innych sposobów na dostanie się do Meksyku (a takie są), mod pozwala na bezproblemowe odwiedzenie wielu lokacji znanych z pierwszej części przygód, w której głównym bohaterem był John Marston.

Chcecie przetestować modyfikację? To warto się pospieszyć. Rockstar lubi często nie wyrażać zgody na korzystanie z takich „dodatków”, tym samym doprowadzając do skasowania ich z sieci. Kto pierwszy, ten lepszy! A w zasadzie komu uda się zdążyć…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie