Red Dead Online zrzyna z GTA 5 Online. Dzisiejsze nowości i zapowiedzi to doskonały dowód

Rockstar udostępnił właśnie patch 1.06 do Red Dead Online, który wprowadza masę świeżej zawartości. Widać, że deweloper rozwija grę na wzór GTA 5 Online.

Red Dead Online wciąż jest w fazie beta i deweloper uzupełnia grę o kolejną zawartość. Dzisiejsza aktualizacja jest spora i zawiera nowe tryby rozgrywki, uzbrojenie i odzież oraz poprawki balansujące i zmiany sugerowane przez społeczność. Nie ma co ukrywać, że sieciowy Dziki Zachód zaczyna przypominać pod względem rodzaju nowości sieciowe Los Santos. Tak jak w GTA Online, taki i tutaj deweloper stawia na nowe tryby i mniejsze nowości, które mają wypełnić czas na serwerach i związać nas z grą na najbliższe lata.

Patch 1.06 do Red Dead Online – prawie jak GTA 5 Online

Na początek wyzwania dnia, czyli seria zadań polegających na wykonywaniu przeróżnych działań, od skórowania zwierząt do szukania skarbów, wygrywania starć i nie tylko. Za wykonywanie wyzwań dostaniemy samorodki złota i PD, a jeśli ukończymy wszystkie, czeka na nas większa premia.

Rockstar zapowiada, że od przyszłego tygodnia powalczymy z innymi drużynami i bandami w nowym wydarzeniu trybu swobodnego Złoto głupców. Gracze będą tutaj walczyć o założenie ochronnej złotej zbroi. Jeśli pokonamy takiego tytana, zgarniemy punkty i przejmiemy pancerz, stając się celem innych graczy. Czy nie brzmi to znajomo? Deweloper dąży do tego, by co tydzień w grze lądowały nowe tryby rozgrywki. Nowe  wyzwanie Rybobranie pozwoli nam natomiast odprężyć się nad wodą i powalczyć o nagrody za jak największe rybki.

W przygotowaniu są również trzy nowe tryby konfrontacji, podczas których gracze i drużyny rywalizują o przejęcie i dostarczenie toreb, kradzież łupów i przeżycie. Tryby otrzymały nazwę Poszło z dymemŁupy wojenne i Grabież. Szczegóły poznamy niebawem, lecz już widać zbieżność z napadami z GTA Online.

Nowe bronie, ciuchy i więcej w Red Dead Online

Dzisiejsza aktualizacja to również potężna rzadka strzelba. Już teraz możemy ja nabyć w Wheeler & Rawson i u miejscowych rusznikarzy. Niedługo deweloper udostępni również karabin powtarzalny Evans. Możemy również sięgnąć po nowe stroje, buty, płaszcze, kapelusze, kamizelki i inne elementy ubioru. Do tego nowy zestaw gestów zawierający reakcje, powitania i prowokacje.

Zmiany i poprawki w Red Dead Online

Tak Rockstar opisuje najważniejsze zmiany dzisiejszego patcha:

  • Ulepszony radar i znaczniki graczy: Zmniejszyliśmy widoczność znaczników oddalonych graczy. Teraz znaczniki będą się pojawiać tylko u osób znajdujących się w pobliżu, co zminimalizuje prawdopodobieństwo ataku przez agresywnych rywali z drugiego końca mapy. W taki sam sposób ograniczyliśmy zasięg rozmowy głosowej. Zbyt agresywni gracze będą teraz podświetlani na mapie coraz ciemniejszą kropką. Im bardziej agresywny gracz, tym ciemniejszy i widoczny z większego dystansu będzie jego znacznik (oraz znaczniki członków jego bandy).
  • Łatwiejsze rozejmy i starcia: Zmieńcie zatargi z innymi graczami w czasowe minideathmatche dzięki łatwiejszym do rozpoczęcia starciom. Można je wszcząć przeciwko rywalom lub ich bandom już po jednym zabójstwie. Podobne zmiany nastąpiły w rozejmach – pokój można zawrzeć już po jednym zabójstwie.
  • Lepszy system prawa i grzywien: Jeśli narobicie bałaganu i za Waszą głowę zostanie wyznaczona wysoka nagroda, to zaistnieje szansa, że Waszym tropem ruszy gromada łowców nagród sterowanych przez grę. Im wyższa nagroda, tym bardziej nieustępliwi łowcy… Uważajcie!

Darmowy zestaw czeka!

Rockstar informuje również, że kto zagra w Red Dead Online do wtorku 5 marca, otrzyma zestaw składający się z przedmiotów:

  • 2x silny olej z węża
  • 2x silne serum
  • 2x silny tonik
  • 2x otrzeźwiacz dla konia
  • 2x silny stymulant dla konia
  • 8x zatruta strzała
  • 10x wybuchowa breneka

Trafi on do naszej obozowej skrzyni lub na pocztę.

Wcześniej na PlayStation 4

Na koniec warto wspomnieć, że od dzisiaj gracze na PS4 mają możliwość wcześniejszego otrzymania kościanego noża. W nadchodzących tygodniach na konsoli od Sony otrzymamy natomiast wcześniejszy dostęp do najnowszego trybu z wczesnym dostępem. Na początku są to wyścigi nieliniowe z celami, podczas których rywalizuje się o zaliczenie jak największej liczby celów z końskiego siodła – tłumaczy Rockstar.

Źródło: Rockstar, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: