Recenzje No Man’s Sky wskazują na średniaka. Nowy patch w drodze

Recenzje No Man’s Sky wskazują na średniaka. Nowy patch w drodze
Newsy PC Polecamy PS4

Kosmiczny symulator od studia Hello Games to jedna z głośniejszych gier tego roku.

Tytuł jest dostępny na konsoli PlayStation 4 od kilku dni, a dzisiaj debiutuje również na PC. Co wyszło z szumnych zapowiedzi? Póki co, średnia ocen z 13 recenzji No Man’s Sky zebranych przez serwis Metacritic nie wygląda imponująco i wynosi 71/100. – To solidna gra, która na pewno znajdzie swoją publiczność. Oferuje naprawdę ciekawe doświadczenia – pisze Destructoid, wlepiając tytułowi ocenę 7/10. Część recenzentów, którzy przyznali No Man’s Sky słabsze oceny przyznaje, że początkowo latanie w przestrzeni kosmicznej i odkrywanie planet jest świetną zabawą, lecz po kilku godzinach tego samego zaczyna robić się nudno. Słowem – rutyna.

Znalazły się oczywiście osoby, które twierdzą zupełni inaczej i nawet po kilkunastu godzinach spędzonych w odległej galaktyce czuja niedosyt, chcą jeszcze i jeszcze. Zatem jak sami widzicie, opinie oraz recenzje No Man’s Sky są dosyć zróżnicowane.

A jak No Man’s Sky oceniają sami gracze? Serwis Metacritic umożliwia wystawienie noty również użytkownikom i tych zebrało się już ponad 2,700. Tutaj średnia jest jeszcze bardziej bezwzględna dla produktu od Hello Games i wynosi zaledwie 5/10. Pytanie, czy rozbuchana kampania reklamowa skierowała No Man’s Sky do nieodpowiedniego grona odbiorców, które spodziewało się czegoś innego, czy też może tytuł rzeczywiście okazał się zwykłym średniakiem? Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

Hello Games pracuje tymczasem nad kolejnym patchem do No Man’s Sky, który ma załatać w pierwszej kolejności najpoważniejsze błędy, a następnie pozbyć się również drobnych bugów. Nie wiadomo jednak, kiedy aktualizacja ujrzy światło dzienne. Deweloperzy zaznaczają, że postarają się opublikować update jak najszybciej.

Recenzje No Man’s Sky – wybrane oceny:

PlayStation LifeStyle – 9/10
IGN Spain – 9/10
TIME – 9/10
GameCrate – 8/10
CheatCodeCentral – 7.8/10
LevelUp – 7/10
Gameblog.fr – 7/10
WeGotThisCovered – 7/10
Destructoid – 7/10
AttackoftheFanboy – 6/10
Gamer.no – 5/10
The Jimquisition – 5/10
StarBurstMagazine 5/10

Czekacie na dodatki do No Man’s Sky? Mamy świetną wiadomość!

Skoro gra pojawiła się już na rynku, pewnie interesuje Was kwestia ewentualnych dodatków. Te są oczywiście w planach i co najważniejsze, będą za darmo!

Taką informację potwierdził Sean Murray ze studia Hello Games w rozmowie dla magazynu Red Bull: Chcemy dodać do No Man’s Sky mnóstwo nowych funkcji, jak frachtowce, nowe bazy i tego typu rzeczy. Chcemy to zrobić za darmo, ponieważ skoro już zapłaciliście za grę, nie powinniście wydawać jeszcze więcej pieniędzy. Więc nie będzie płatnych DLC, lecz tylko darmowe patche.

Oznacza to, że pojawiające się w przyszłości dodatki do No Man’s Sky będą wprowadzane do gry za pomocą aktualizacji. Przypominamy, że już pierwszy patch oznaczony numerem 1.03 zawiera masę świeżej oraz interesującej zawartości, jak ekstremalne warunki pogodowe, trzy ścieżki do wyboru wpływające na przebieg wydarzeń czy też nowe planety.

No Man’s Sky na PS4 – test płynności

Odpowiednią analizą płynności produkcji zajęli się eksperci z Digital Foundry, którzy sprawdzili działanie tytułu z zainstalowaną aktualizacją 1.03.

Jak możecie zobaczyć na filmiku poniżej, przez zdecydowaną większość czasu No Man’s Sky zachowuje stabilne 30 klatek animacji na sekundę. Problemy z płynnością pojawiają się natomiast podczas przelotu nad powierzchnią planet, gdzie fps-y potrafią zanurkować do 20, a w ekstremalnych przypadkach nawet do 13 ramek. Digital Foundry twierdzi, że źródłem spadków jest w tym przypadku proceduralne generowanie terenu opierające się na mocy procesora PlayStation 4, który – mówiąc potocznie – po prostu nie wyrabia z obliczeniami. Podchodząc zatem do lądowania na planecie i lecąc tuż nad jej powierzchnią zauważamy spadające wciąż klatki, lecz jest na to sposób. Wystarczy najzwyczajniej w świecie zmniejszyć prędkość i chwilkę poczekać, aż fps-y się unormują.

Przypominamy, że europejska premiera No Man’s Sky na PlayStation 4 zaplanowana jest na jutro (10 sierpnia), a wersja komputerowa pojawi się na rynku w piątek, 12 sierpnia. Jak mogliście przeczytać dzisiaj rano, pecetowcy otrzymają suwak FOV oraz wsparcie dla monitora 21:9.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie