Recenzje Assassin’s Creed: The Ezio Collection oraz zaskakujące zmiany w grafice remastera

Recenzje Assassin’s Creed: The Ezio Collection oraz zaskakujące zmiany w grafice remastera
Filmiki z gier Newsy Polecamy PS4 XOne

Nie wszystko wygląda lepiej niż w oryginale?

Assassin’s Creed: The Ezio Collection zadebiutowało 17 listopada na konsolach PlayStation 4 i Xbox One a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje pakietu, który zawiera odświeżone wersje Assassin’s Creed IIAssassin’s Creed: Brotherhood oraz Assassin’s Creed: Revelations.

Ocena remasterów jest całkiem przyzwoita – średnia z sześciu recenzji zebranych przez serwis Metacritic wynosi 80/100. To nadal te same wciągające historie z Ezio w roli głównej, które podano na jeszcze piękniejszym talerzu. Mamy zatem lepsze tekstury czy większy zasięg rysowania obiektów. Całość okraszono nieco zmienioną kolorystyką, która może się podobać, albo i nie.

Serwis Polygon postanowił skomponować filmik skupiający się na odświeżonym Assassin’s Creed II i tym, co deweloperom nie wyszło. Wymieniono tutaj zauważalną zmianę koloru skóry głównego bohatera, problem z wybałuszonymi oczami niektórych postaci NPC czy gorsze niż w oryginale animacje wspinania się po budynkach. Nie dość, że wygląda to teraz nienaturalnie, to nasz bohater potrafi się czasem przyblokować na balustradzie.

Bardzo możliwe, że problemy z animacją zostaną poprawione w ramach aktualizacji kolekcji, a co do wytrzeszczu… no cóż, raczej nie wpłynie na odbiór fabuły, która przecież najbardziej się liczy.

Recenzje Assassin’s Creed: The Ezio Collection

  • Hobby Consolas – 85/100
  • Areajugones – 80/100
  • LaPS4 – 80/100
  • Vandal Online – 80/100
  • Multiplayer.it – 80/100
  • JeuxActu – 75/100

Assassin’s Creed: The Ezio Collection – gameplay i zmiany w grafice na przykładzie Assassin’s Creed II

Poniżej wrzucamy kolejne porównanie grafiki od YouTube’ra posługującego się nickiem Cycu1, który postanowił zestawić pochodzącą z omawianej kolekcji część Assassin’s Creed II – w wersji na PlayStation 4 – z oryginalną grą odpaloną na PC (maksymalne ustawienia).

Najbardziej w oczy rzuca się odmieniona kolorystyka, nieco lepsze tekstury oraz cieniowanie. Czy taka kosmetyka wystarczy, by wyłożyć na Assassin’s Creed: The Ezio Collection 200 zł, bo tyle kosztuje w PS Store pakiecik na konsolę od Sony? Zapraszamy na porównanie grafiki, a pod nim wrzucamy fragmenty rozgrywki z każdej odświeżonej części.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie