Następca serii SWAT stracił wydawcę po potwierdzeniu misji ze strzelaniną w szkole

Ready or Not - zrzut ekranu
PC

Ready or Not to strzelanka będąca swoistym duchowym następcą serii SWAT. Gra jest tworzona przez zespół VOID Interactive, a jej wydawcą było Team17. Niedawno się to jednak zmieniło.

Firmy potwierdziły, że ich drogi się rozchodzą. Koniec współpracy oznacza, że VOID Interactive, przynajmniej na razie, będzie samodzielnym wydawcą swojej produkcji.

VOID Interactive i Team17 wspólnie uzgodniły, że Team17 nie będzie już wydawać Ready or Not. Jesteśmy przekonani, że jest to właściwa droga dla przyszłości RoN, dziękujemy Team17 za współpracę i życzymy im wielu sukcesów w ich szerokim spektrum gier!

– czytamy w ogłoszeniu VOID Interactive

Skąd taka decyzja? Niedawno jeden z deweloperów VOID Interactive potwierdził na forum Reddit, że do gry trafią misje ze strzelaniną w szkole. To bardzo delikatny i budzący wiele kontrowersji temat. Gracze spekulują, że właśnie to ogłoszenie było ostatecznym powodem zakończenia współpracy. Studio wstrzymuje się jednak od podawania przyczyny rozstania z Team17.

Niestety nie możemy powiedzieć nic więcej na temat podziału, ale jesteśmy pewni, że ten ruch jest najlepszy dla obu stron i pozwoli nam kontynuować produkcję i aktualizowanie RoN na Steam w ramach wczesnego dostępu.

Czy szkolne strzelaniny faktycznie pojawią się w Ready or Not? przekonamy się w przyszłości. Na razie zdaje się to jednak być całkiem prawdopodobne. Skoro gra utraciła wydawcę, deweloperzy mają nieco więcej swobody w kwestii kontrowersyjnej zawartości, jaką wprowadzą do swojego projektu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie