Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

RDR 2. Poprzednia część pracowała 8 lat na to, co dwójka zrobiła w 8 dni!

Sprzedaż RDR 2 jest rewelacyjna. 17 milionów egzemplarzy w niecałe dwa tygodnie robi duże wrażenie.

Pod koniec października Rockstar podało, że Red Dead Redemption 2 wygenerowało w trzy dni od premiery aż 725 mln dolarów przychodu, co stanowi drugi na świecie tego rodzaju przychód w historii całej branży rozrywkowej. Pierwsze miejsce nadal należy do GTA V, które w weekend otwarcia pozwoliło wygenerować producentowi przychód na poziomie miliarda dolarów. Dzisiaj możemy spojrzeć na kolejne, świeższe cyferki.

Sprzedaż RDR 2

Jak wynika z najnowszego raportu finansowego firmy Take-Two (dzięki Polygon), Red Dead Redemption 2 potrzebowało zaledwie 8 dni od premiery, by sprzedaż gry przewyższyła ośmioletnią sprzedaż pierwszej części. We wspomnianym okresie rozeszło się zatem 15 milionów kopii gry. Natomiast w ciągu 12 dni od premiery, sprzedaż RDR 2 osiągnęła 17 milionów egzemplarzy. Należy jednak pamiętać, że pudełkowe wersje gry, które są wliczone do powyższych wyników, to egzemplarze sprzedane do sklepów, czyli niekoniecznie trafiły one do klientów.

Przypominamy też, że Red Dead Redemption 2 może się poszczycić największą liczbą złożonych zamówień przedpremierowych w PlayStation Store i tak samo najlepszą sprzedażą w pierwszych trzech dniach od premiery w tym samym sklepie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%