RDR-2

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

RDR 2 – premiera, pierwszy patch i porównanie grafiki. Wersja na Xbox One X najlepsza

Dzisiaj na konsolach PlayStation 4 i Xbox One debiutuje długo oczekiwane Red Dead Redemption 2 od Rockstar. Zanim zaczniecie grać, czeka Was pobranie pierwszego patcha.

Już od wczoraj wiadomo, jak wypadły recenzje Red Dead Redemption 2. Gra okazała się fenomenalna, o czym świadczy średnia z ponad 70 recenzji wynosząca 97/100. Dzisiaj sami możecie się przekonać, czy nowe dzieło od Rockstar zasługuje na taką notę.

Zanim zaczniecie zabawę, będziecie musieli uzbroić się w chwile cierpliwości i poczekać na pobranie pierwszej aktualizacji. Aktualizacja dostępna w dniu premiery zawiera szereg usprawnień i poprawek, które zapewniają optymalne działanie gry. Zalecamy pobrać ją przed pierwszym uruchomieniem gry, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z rozgrywki – podkreśla Rockstar.

Pierwszy patch do RDR 2 waży 3.3 GB na konsoli PS4 oraz 3.2 GB na Xbox One. Jeśli łatka zostanie zainstalowana, powinniście zobaczyć napis „Build 1116.8” w lewym dolnym rogu ekranu po przejściu do sekcji Ustawienia w menu pauzy.

RDR 2 – wydajność i porównanie grafiki

Eksperci z Digital Foundry postanowili sprawdzić Red Dead Redemption 2 na różnych modelach PlayStation 4 i Xbox One. Póki co możemy zerknąć na materiał porównujący grę odpaloną na PS4 Pro oraz Xbox One X, a DF zaznacza, że najlepiej gra się na konsoli Microsoftu.

RDR 2 na Xbox One X to natywna rozdzielczość 4K i niemal stabilne 30 klatek animacji na sekundę, podczas gdy na PlayStation 4 Pro rozdzielczość jest skalowana z 1920×2160 do 4K oraz widzimy przycinki płynności, gdy na ekranie robi się naprawdę tłoczno.

Digital Foundry podkreśla, że na standardowych modelach PS4 i Xbox One tytuł również wygląda bardzo dobrze, a Rockstar wykazał się dużymi umiejętnościami odnośnie optymalizacji. Choć w takiej wersji zobaczymy tekstury niższej rozdzielczości, nie widać tego tak bardzo przy normalnej rozgrywce, lecz jedynie przy zbliżeniach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%