RDR 2 na PC z obsługą DirectX 12. Ustawienia gry w aplikacji towarzyszącej

RDR 2 na PC nie zostało potwierdzone przez Rockstar, lecz co pewien czas w sieci pojawiają się nieoficjalne doniesienia, według których pojawienie się gry na komputerach jest kwestią czasu.

Jedni gracze są przekonani, że RDR 2 na PC to oczywista oczywistość i jest kwestią czasu, aż usłyszymy zapowiedź gry. Drudzy uważają, że skoro pierwsza część Red Dead Redemption nie pojawiła się na blaszakach, to tym bardziej nie m co czekać na dwójkę. Tymczasem użytkownicy GTAforums wygrzebali w aplikacji towarzyszącej RDR 2 coś, co powinno dodać wiary tej drugiej grupie graczy.

RDR 2 na PC – temat powraca

W kodzie aplikacji towarzyszącej RDR 2 zauważono wpisy przedstawiające ustawienia graficzne tytułu w wersji PC. Użytkownicy forum sądzili początkowo, że to pozostałość po ustawieniach dotyczących Grand Theft Auto 5, lecz po wnikliwym zbadaniu kodu wykluczono taką możliwość.

Jak zauważył forumowicz Spider-Vice, istnieją pewne różnice pomiędzy odnalezionymi ustawieniami względem GTA 5. Na przykład w tych nowych znajduje się odniesienie do DirectX 12_1 sugerujące, że RDR 2 na PC będzie obsługiwać najnowsze API. Ponadto część ustawień graficznych (np. częstotliwość odświeżania), które w gangsterskim tytule były sztywne, tutaj występują w formie suwaków. Ostatnia różnica to wprowadzenie poziomu ustawień graficznych Ultra, których nie mieliśmy w GTA 5.

Na tej podstawie wyciągnięto wnioski, że odnalezione ustawienia z pewnością nie mają nic wspólnego z GTA 5 i dotyczą wersji Red Dead Redemption na komputery PC. To kiedy zapowiedź?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.