RDR 2 na PC. Właściciel Rockstar mówi, że to łatwizna

Wciąż czekamy na ogłoszenie RDR 2 na PC, lecz póki co, Rockstar milczy w temacie. Szef Take-Two Interactive twierdzi tymczasem, że przeniesienie gry na komputery byłoby bardzo łatwe.

Gra Red Dead Redemption 2 nie została jeszcze zapowiedziana na PC, lecz dyrektor generalny firmy Take Two, Strauss Zelnick, stwierdził podczas spotkania z inwestorami, że z technicznego punktu widzenia, przeniesienie tytułu na blaszaki nie stanowi żadnego problemu (dzięki DSO Gaming).

Strauss Zelnick dodał również, że wydanie gry na PC nie pociąga za sobą negatywnych skutków. Co zatem powstrzymuje Rockstar od wielkiej zapowiedzi?

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One ponad pół roku temu i okazało się naprawdę wyśmienitą produkcją. Od tego czasu pojawiały się przeróżne przecieki o ewentualnej wersji PC, jednak oficjalnie niczego jeszcze nie ogłoszono. Jeszcze, ponieważ wierzymy, że pojawienie się Red Dead Redemption 2 na PC należy rozpatrywać w kwestii „kiedy”, a nie „czy”.

Bardzo możliwe, że RDR 2 na PC pojawi się dopiero wraz z nadejściem nowych konsol, czyli PS5 i Xbox Scarlett. Rockstar może szykować z myślą o next-genach remastera i przy okazji pochylić się nad odsłoną na blaszaki.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: