RDR 2 na PC? Na razie dostaniemy Outlaws of the Old West. Zapowiedź gry

0 komentarzy

Studio Virtual Basement prezentuje pierwszy zwiastun Outlaws of the Old West, gry sieciowej w klimatach Dzikiego Zachodu.

Nadal mocno wierzymy w to, że jest tylko kwestią czasu, nim Rockstar zapowie RDR 2 na PC. Tymczasem doczekaliśmy się innej gry traktującej o kowbojach, która już 12 marca tego roku trafi do Wczesnego Dostępu na Steam. To Outlaws of the Old West – tytuł skupiający się na rozgrywkach sieciowych, zatem bliżej mu do Red Dead Online niż do fabularnego RDR 2. Co konkretnie dostaniemy?

Outlaws of the Old West – zapowiedź gry

Deweloperzy szykują dla nas sieciową survivalową grę MMO z ogromnym otwartym światem, tysiącami przedmiotów oraz modularnym systemem budowania. Żeby przetrwać, będziemy musieli nie tylko walczyć, lecz również zbudować własne gospodarstwo, które posłuży za bazę wypadową.

Świat Outlaws of the Old West już na premierę ma mieć wielkość 144 km2, a z czasem tylko się rozrośnie. Twórcy gry zaznaczają, że nietrudno będzie się zgubić w dziczy, a bez wody oraz jedzenia możemy szykować się na powitanie sępów, które tylko czekają na jakąś świeżą padlinę. Znajomość otoczenia to jeden z kluczy do przetrwania. Życie będzie nam utrudniać również zmienna pogoda, dzikie zwierzęta (potencjalny obiad) i oczywiście bandyci oraz inni gracze.

Warto zaznaczyć, że warunki pogodowe to nie tylko deszcz i słońce, lecz również chłód oraz wysoka temperatura, które również mają wpływać na naszą postać (będziemy musieli np. ciepło się ubrać w chłodne dni). Dodajmy do tego cykl dnia/nocy oraz żerujących po zmroku drapieżników i już robi się ciekawie.

Nie będziemy bezbronni, ponieważ Outlaws of the Old West zaoferuje dziesiątki broni. Sami wytworzymy strzały oraz pociski z zebranych surowców, lecz oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się we wszystko u sklepikarzy. Nie zawsze jednak będzie ku temu okazja, więc wytwarzanie różnych przedmiotów ma być mocną stroną gry. Co ciekawe, stworzymy również własny strój, zatem jeśli się postaramy, możemy ubrać się naprawdę unikatowo. W Outlaws of the Old West nie zabraknie też wędkowania oraz jazdy konnej.

Wszystkie nasze działania będą wpływać na moralność kierowanej postaci. Możemy tym samym zostać wyjęci spod prawa i stać się celem łowców nagród (NPC) lub innych graczy, którzy również mogą starać się zarobić na naszej śmierci.

Tak prezentuje się zwiastun Outlaws of the Old West – dajcie znać, czy jesteście wstępnie zainteresowani grą.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się