Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

RDR 2 na Nintendo Switch? Grafika pada w plikach gry od Rockstar

Fani Nintendo Switch uwierzyli w swoją konsolkę w kontekście dużych gier AAA, a wszystko za sprawą Wiedźmina 3, który ponoć nie miał prawa zadziałać na tak słabym sprzęcie. Teraz w sieci szumi o porcie Red Dead Redemption 2, a wszystko przez jedną grafikę prezentującą pada.

Użytkownik Twittera posługujący się pseudonimem TezFunz2 wygrzebał w plikach RDR 2 grafikę prezentującą Nintendo Switch Pro Controller. Urządzenie nie jest obecnie wspierane przez grę i nie wiadomo, dlaczego obrazek znalazł się w kodzie tytułu. Opcje są dwie.

RDR 2 na Switch lub wsparcie dla pada na PC

Pierwsza, bardziej prawdopodobna opcja, to implementacja wsparcia dla Pro Controller w wersji Red Dead Redemption 2 na komputerach PC. Pecetowcy mogliby zatem przemierzać Dziki Zachód, posługując się padem od Nintendo Switch.

RDR 2 – Nintendo Switch Pro Controller

Drugi scenariusz, mniej prawdopodobny, to chęć przeniesienia RDR 2 na Nintendo Switch. Jeszcze pół roku temu można by uznać wcześniejsze zdanie za niezły żart, lecz po czerwcowym ogłoszeniu portu Wiedźmina 3 na konsolę od Big N i późniejszej udanej premierze, wszystko jest możliwe. Gra po cięciach w grafice i obniżeniu rozdzielczości mogłaby zostać udostępniona na Przełączniku, tylko jakie studio podjęłoby się takiego wyzwania?

Przypominamy, że RDR 2 zadebiutowało początkowo na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a następnie zagościło na PC.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%