Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Rainbow Six Siege za darmo w ten weekend

Macie ochotę wypróbować Rainbow Six Siege?

W najbliższy weekend będzie dobra okazja do sprawdzenia Rainbow Six Siege. Ubisoft podaje, że udostępnia grę za darmo dla wszystkich posiadaczy konsoli Xbox One oraz abonamentu Xbox Live Gold. Rainbow Six Siege będzie można sprawdzać od czwartku do niedzieli. W czasie testów grę będzie można kupić ze specjalną zniżką.

Jeśli zatem jesteście zainteresowani tą produkcją od Ubisoftu, powinniście już jutro zacząć pobierać grę. Z pewnością w trakcie rozgrywek online w ten weekend nie zabraknie chętnych do wypróbowania jej za darmo. Warto też przy okazji podkreślić, że to nie wszystkie informacje na temat gry, które ukazały się w ostatnim czasie.

Nieomylny system nowych kar w Rainbow Six Siege?

Ostatnia aktualizacja Rainbow Six Siege wprowadziła kilka nowości (tutaj pełna lista), w tym kary za zabijanie członków własnej drużyny. Wszystko po to, by wyeliminować z serwerów osoby, które celowo uprzykrzają zabawę pozostałym zawodnikom.

Jeden z graczy pyta na forum Ubisoft: Jak dokładnie działa karanie teamkillerów? Wiem jakie są kary, natomiast w jakich warunkach jest pierwsza kara? Czy jeśli przypadkiem ubiję dwóch swoich to wylecę i nie pomogę teamowi przez najbliższe 15 minut? Czy jakieś inne kryteria?

Ubisoft niestety nie zdradza takich szczegółów, lecz obiecuje, że jeśli gramy fair, nie ma się czego obwiać. – Niestety nie mogę ujawnić szczegółów wyjaśniających sposób działania systemu kar za teamkill – by utrudnić graczom zabijającym członków swojej drużyny wymyślenie sposobów omijania kary. Co mogę powiedzieć, mechanizm kar za to przewinienie został starannie przygotowany i wierzymy, że jest w stanie odróżnić złośliwe zabijanie od zwykłego błędu. Gracze przestrzegających zasad fairplay nie powinni się niczego obawiać – odpowiada przedstawicielka wydawcy.

Mamy nadzieję, że system rzeczywiście zadziała jak należy i nie wylecimy z rozgrywki po nieumyślnym zlikwidowaniu towarzysza broni. Waszym zdaniem nowy system jest sprawny i potrzebny? Piszcie w komentarzach, jak go oceniacie, a my przypominamy zasady, które przedstawił Ubisoft:

Zabijanie członków własnej drużyny

Jeśli gracz notorycznie zabija członków własnej drużyny, może zostać czasowo odcięty od funkcji matchmakingu. W przypadku recydywy, konto takiego gracza może zostać na stałe zablokowane.

  • Pierwsze przewinienie:
    • Usunięcie z rozgrywki.
    • Mecz rankingowy – zablokowanie na 15 minut, 50% kary do Rozgłosu na 30 minut.
  • Drugie przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 30 minut.
  • Trzecie przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 2 godziny.
  • Czwarte przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 24 godziny.
  • Piąte przewinienie: zablokowanie funkcji matchmakingu na 7 dni.

Czas trwania kary będzie uzależniony od decyzji Ubisoft, a każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. W sytuacji uporczywej recydywy konto gracza może zostać zablokowane na stałe. Podejmowane działania dyscyplinujące mogą różnić się od wymienionych powyżej w zależności od wagi przewinienia, a o ich zastosowaniu zadecyduje Ubisoft po indywidualnym rozpatrzeniu każdego przypadku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%