Darmowe Rainbow Six Mobile zapowiedziane. Wygląda dużo lepiej, niż się spodziewacie

Rainbow Six Mobile - grafika
Mobile

Ubisoft oficjalnie zapowiedziało Rainbow Six Mobile. Szalenie popularne Rainbow Six Siege otrzyma adaptację przeznaczoną na smartfony i tablety.

Za mobilne Rainbow Six odpowiada osobny zespół Ubisoft Montreal, który dzieli biuro z osobami odpowiedzialnymi za Siege. Twórcy dają jasno do zrozumienia, że rozwój Siege nie ucierpi na produkcji mobilnej wersji popularnej strzelanki.

Deweloperzy potwierdzili, że Rainbow Six Mobile to zbudowana od podstaw adaptacja Siege, a nie klon swojego większego odpowiednika. Założenie gier jest bardzo podobne, ale R6M zaoferuje krótsze mecze ze sterowaniem dostosowanym do ekranów dotykowych.

Nie ujawniono konkretnej daty premiery, ale Ubisoft potwierdza, że produkcja powstaje od ponad trzech lat, więc może być niedaleko premiery. Co więcej, wkrótce wystartują zamknięte testy gry, do których możecie się zapisać w tym miejscu.

Powstanie mobilnego odpowiednika Rainbow Six Siege było według mnie kwestią czasu. Gigantyczny sukces takich tytułów jak Call of Duty Mobile i PUBG Mobile pokazuje, że tworzenie mobilnych odpowiedników sieciowych hitów jak najbardziej się opłaca – wystarczy tylko dobrze do nich podejść.

Niedawno zapowiedziano też, że powstaje Call of Duty Warzone Mobile. Konkretów na razie brakuje, ale produkcja trwa pełną parą i prawdopodobnie wkrótce ujrzymy pierwsze materiały z rozgrywki.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie