The Dark Sorcerer od Quantic Dream

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Star Wars: Eclipse to nie jedyna gra Quantic Dream. Dwa źródła wspominają o innym projekcie

Niedawno Quantic Dream zapowiedziało Star Wars Eclipse, które rzekomo już ma problemy. Mimo to, studio podobno tworzy jeszcze jeden projekt.

Informator AccountNGT podzielił się informacjami na temat nieogłoszonego, wysokobudżetowego projektu QD. Studio ma szykować produkcję fantasy bazującą na demie technologicznym The Dark Sorcerer z 2013 roku. Gra ma ukazać się na poprzedniej jak i na obecnej generacji konsol oraz na PC, choć ostatecznie może trafić tylko na PC, PS5 i Xbox Series.

Za tytuł rzekomo odpowiada paryski oddział Quantic Dream, które ma problemy z zatrudnianiem nowych pracowników z uwagi na oskarżenia o toksyczne środowisko pracy.

Powyższe doniesienia potwierdził też wiarygodny informator, Tom Henderson. Dodał on, że choć nie ma pewności co do niektórych szczegółów, wspomniany projekt faktycznie powstaje. Dodatkowo wskazał, że nazwa tymczasowa produkcji to „Dreamland”.

Quantic Dream nie wydało nowej gry od 2018 roku. Wyjątkiem są tu PeCetowe porty Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human, które ukazały się w 2020 roku. Jeśli Dreamland faktycznie powstaje, studio przygotowuje dwie duże, multiplatformowe produkcje. Powyższe wieści to jednak nadal tylko niepotwierdzone plotki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%