Gracie w PUBG na Xbox One? Zagrajcie w nowym trybie!

Dobre wieści dla konsolowych fanów PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Mała aktualizacja PUBG na Xbox One wdraża do gry tryb Squad, zatem jeśli chcecie, możecie już powalczyć drużynowo. Gracze stworzą maksymalnie czteroosobowe ekipy, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by do walki wkroczyły również teamy złożone z trzech lub dwóch graczy. Co ciekawe, w trybie Squad powalczymy też jeden na jednego. Deweloperzy zaznaczają, że w Squad mode nie ma konieczności łączenia z innymi graczami.

Wczoraj pisaliśmy również o innych zmianach w PUBG, zarówno na konsolach, jak i PC. W przypadku Xbox One, deweloperzy ograniczyli się do informacji, że nowy update walczy z lagami oraz likwiduje problem z uwierzytelnianiem. Jeśli chodzi o patch 1.0 dla PC, tutaj lista zmian jest nieco dłuższa, choć najważniejsza poprawka również dotyczy lagów. Twórcy PUBG zdają sobie sprawę z tego, po wydaniu pełnej wersji gry na blaszakach okazało się, że opóźnienia tuż po wejściu na mapę są zmorą produkcji. Nowy patch ma poprawić sytuację, a Bluehole tłumaczy, że będzie monitorować sytuację i reagować na dalsze problemy.

Patch 1.0 do PUBG dla PC to również zmieniony system losowania map, by współczynnik dla Erangela i Miramar był mniej więcej taki sam. Zajęto się również powtórkami, aby gracze mogli oglądać powtórki z gry jedynie 3 minuty po śmierci. Ma to na celu niedopuszczenie do dzielenia się informacją o pozycji przeciwnika z pozostałymi członkami drużyny zaraz po śmierci.

To oczywiście nie wszystkie zmiany. Pełny changelog znajdziecie w tym miejscu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.