Posiadacze PS4 też postrzelają? Twórcy PUBG o możliwych konwersjach

Kolejne platformy czekają na PlayerUnknown’s Battlegrounds.

PUBG świetnie przyjęło się na komputerach PC oraz szturmuje domy posiadaczy konsoli Xbox One. Jeśli przy Waszym telewizorze spoczywa PlayStation 4, nie musicie się jednak martwić, ponieważ kolejne wersje popularnej strzelaniny są raczej pewniakami.

Tym razem o możliwej konwersji PlayerUnknown’s Battlegrounds na PS4 wypowiedział się Chang Han Kim, prezes zarządu PUBG Corp. W rozmowie z portalem InvenGlobal zaznaczył:

Jako że przez jakiś czas będzie to ekskluzywny konsolowy tytuł na Xbox One, na razie chcemy skupić się na ukończeniu PUBG dla Xbox One. Jeśli będziemy mieli taką możliwość, ostatecznym celem będzie uruchomienie tytułu na każdej platformie.

Wczesny dostęp na Steam i Game Preview na Xbox One są jak wersje przedpremierowe, więc nie mają restrykcyjnych norm co do jakości. Jednak PS jest bardzo surowy w tym zakresie. Zdarzały się przypadki, w których gra była już ukończona, a musiała czekać na premierę nawet 6 miesięcy. Wciąż jesteśmy na etapie uczenia się środowiska programistycznego konsoli i gustu graczy konsolowych. Pomyślimy o innych platformach po ocenie i ukończeniu wersji Xbox One.

Nie ma się co oszukiwać – sukces, jaki osiągnęło PUBG, z pewnością przełoży się na wersję gry dedykowaną PlayStation 4. Pytanie tylko, kiedy?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.