Chcieli dobrze, wyszło źle. PUBG z powodu patcha niegrywalne

Najnowszy patch, który miał usprawnić walkę z cziterami, okazał się nadproduktywny. Choć deweloperzy uznali, że update spisał się rewelacyjnie i serwery pozbyły się wielu oszustów, to ucierpieli także pozostali gracze, którzy utrzymują, że z cheatowaniem nigdy nie mieli nic wspólnego.

Anti-cheat patch? Raczej Anti-play patch

Fakt, że po ostatniej aktualizacji PlayerUnknown’s Battlegrounds przestał być grywalny dla wielu osób sprawił, że zdecydowano się go wycofać. Anti-cheat patch – jak sama nazwa wskazuje – miał ograniczać możliwość korzystania z obcych usług i oprogramowań ułatwiających rozgrywkę. Jak się jednak okazało patch wziął sobie na cel także zwykłych, nie mających nic wspólnego z oszustwami graczy. Wielu z nich bezpodstawnie zbanowano. Problem polega nie tylko na banowaniu niewinnych graczy, ale także na crashowaniu i braku możliwości uruchomienia gry oraz mocnych spadkach FPS, co znacznie utrudnia grę.

PUBG Corporation: “Nie wycofamy update’u”

Po pierwszych zażaleniach od graczy, deweloperzy stwierdzili, że nie zamierzają wycofywać aktualizacji, gdyż są bardzo zadowoleni z jej działania. Jednak wczoraj na Twitterze pojawił się wpis, który przyznaje, że należy pozbyć się update’u, a przynajmniej do czasu naprawienia kilku jego problemów.

Czas przyjrzeć się aktualizacji PUBG

Jeszcze z początkiem tego weekendu, zespół odpowiedzialny za PUBG nie przewidywał podjęcia kroków ku wycofaniu aktualizacji, a jedynie zalecał graczom zapisanie logów z pliku msinfo32 i przesłanie do do deweloperów poprzez forum. Sugerowano także dodawanie wyjątków dla plików tslgame oraz tslgame_BE, w programach antywirusowych. Zabieg wysyłania danych z msinfo32 na forum, miał pomóc w namierzeniu, co właściwie powoduje problem w błędnym przydzielaniu banów, jednak najwyraźniej ostatecznie na nic się nie zdał, gdyż PUBG Corporation planuje zdjęcie patcha. Kiedy? Tego jeszcze niestety dokładnie nie wiadomo.

Jako ciekawostkę warto napisać, że BattlEye z początkiem roku chwaliło się zbanowaniem ponad miliona użytkowników gry PlayerUnknown’s Battlegrounds. I to w samym tylko styczniu.

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.