Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PUBG – nowa mapa. Premiera na serwerach live już dzisiaj!

Długo musieliśmy czekać, aż najmniejsza z dotychczasowych map w PUBG zostanie wypuszczona na serwery live. Po serii testów możemy jednak przywitać lokację Sanhok w PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Nowa mapa do PUBG właśnie trafia do wszystkich graczy, którzy bawią się przy popularnej strzelaninie Battle Royale na komputerach PC.

Przypominamy, że Sanhok (początkowo nazywana Savage), to najmniejsza mapa w grze. Jej rozmiary wynoszą 4×4 km, zatem możemy mówić o naprawdę malutkiej lokacji w porównaniu do Erangel czy Miramar, gdzie biegamy po obszarze 8×8 km. Lecz mimo miniaturowych gabarytów, nadal na mapie znajduje się setka graczy. Trzeba się zatem przyszykować na jeszcze bardziej dynamiczną rozgrywkę i zagęszczenie przeciwników. Tutaj mecze będą trwały krócej i z pewnością będą bardziej efektowne.

Spotkamy Ciri w Cyberpunk 2077? Adam Badowski i Marcin Iwiński odpowiadają

Twórcy gry przyznali w zeszłym miesiącu, że nieźle bawili się wymyślając nazwę Sanhok i podali przy okazji, skąd się ona wzięła. Sanhok stanowi miks dwóch słówek: tajskiego słowa zabawa – สนุก (wymawiane jak “sah-nook”) oraz filipińskiego słowa oznaczającego kurczaka, czyli manok (wymawiane jak “mah-nok”). Takim oto sposobem wykreowano Sanhok.

PUBG – zimowa mapa – premiera – rozmiar

Kolejną mapą w PUBG będzie lokacja zimowa.

Pierwszy teaser zimowej mapy w PUBG mogliśmy zobaczyć podczas konferencji Microsoftu na targach E3 2018. Potwierdziły się tym samym spekulacje odnośnie lokacji, która zawita do gry po Sanhok.

Jeśli chodzi o datę premiery śnieżnej mapy w PUBG, jest ona na razie bardzo ogólna. Deweloperzy mówią po prostu, że zobaczymy ją zimą 2018 roku. Co do wielkości, zimowa mapa nie pobije rekordu wielkości, lecz nie będzie też najmniejszą miejscówką.

Zamiast tego, śniegowa mapa PUBG będzie gdzieś pomiędzy lokacją Sanhok (4×4 km) a poprzednimi mapami o rozmiarach 8×8 km. Brendan” PlayerUnknown “Greene wspomina na łamach serwisu PC Gamer, że lokalizacje o wymiarach 8×8 km wymagają niezmiernie dużej ilości czasu, a zespół programistów wciąż zastanawia się, jak dokładnie dopasować rozmiar nowej mapy do rozgrywki, którą deweloperzy mają w zamyśle.

Czyżby w PUBG pojawiła się jakaś nowa funkcja wraz z zimową mapą? Krótki teaser pokazał przecież ślady stóp na śniegu i zawodnika, który nimi podąża. Zastanawiające jest wobec tego, czy będziemy mogli śledzić innych graczy, wyszukując ślady stóp na białym puchu. Póki co wiadomo, że taka funkcja nie jest wdrożona na obecnym buildzie zimowej mapy. Greene mówi, że chcieliby mieć taką funkcję tropienia, ale nie może teraz niczego obiecać, jest bardzo wcześnie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%