Kojima zapowiada rewolucję w postaci nowej gry. Physint to szpiegowski tytuł akcji

Hideo Kojima zapowiada całkowicie nową grę | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Na minionym State of Play pojawił się nawet sam Hideo Kojima, który zapowiedział Physint – zupełnie nową, szpiegowską grę akcji.

Hideo Kojima to obecnie bardzo zajęty człowiek. Obecnie pracuje przede wszystkim nad Death Stranding 2, które zapowiada się naprawdę nieźle, a dla Xboksa przygotowuje OD. To drugie ma być „czymś kompletnie nowym”, ale w formie gry wideo w gatunku horroru. No i do tego dochodzi także Physint.

Hideo Kojima zapowiada Physint

Po pokazie Death Stranding 2 w trakcie State of Play pojawił się sam zainteresowany. Legendarny projektant przyznał, że jest jeszcze jeden tytuł, nad którym pracuje i ponownie mówimy o efekcie współpracy z PlayStation i Sony. Do grona zainteresowanych dołącza jednak również Columbia Pictures, czyli popularna wytwórnia filmowa. Nic dziwnego, skoro nowa gra Kojimy ma kompletnie przesunąć granicę między filmami a grami wideo, stanowiąc rewolucję w sposobie prowadzenia akcji i prezentowania wydarzeń.

Tak, mogę z radością ogłosić, że Kojima Productions pracuje nad szpiegowską grą akcji nowej generacji. Aktualnie trwają przygotowania do procesu produkcji, który rozpocznie się po premierze Death Stranding 2. Wspólnie z Sony Interactive Entertainment od prawie 30 lat rozwijamy gatunek szpiegowskich gier akcji i choć w przeszłości większość naszych wspólnych relacji dotyczyła gier, to Sony produkuje również muzykę i filmy, więc będzie to zdecydowanie silna współpraca.

– zapowiada Hideo Kojima

Projektant wyjaśnił więc, że chce w swojej nowej grze o roboczym tytule Physint zatrzeć granicę między formami mediów. Gra ma powstać „przy użyciu najnowocześniejszych technologii i przy udziale największych talentów z całego świata – zarówno z branży filmowej, jak i gier wideo”. Kojima zaznacza jednak, że nadal mówimy o interaktywnej przygodzie. Jej elementy stać mają podobno na tak wysokim poziomie, że kojarzyć się mogą z filmami. Szpiegowska gra akcji nie będzie jednak nowym Metal Gear Solid, co jest raczej oczywiste.

Jednocześnie Kojima wyjawił, że prace nad grą ruszą dopiero, gdy wydane zostanie Death Stranding 2. Oznacza to, że tytuł najpewniej ukaże się dopiero na PlayStation 6. Za dwa lata Kojima obchodzi 40-lecie swojej pracy, więc być może wtedy dostaniemy więcej informacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie