PS5 z grami od Microsoftu? Niewykluczone

Amerykanie posiadają wiele zespołów deweloperskich w ramach Xbox Game Studios. Microsoft nie wyklucza, że niektóre z nich mogą stworzyć gry wieloplatformowe, które pojawią się na innych konsolach – Nintendo Switch i PlayStation 5.

Gry na PS5 od Microsoftu? Może brzmieć nieco naciąganie, lecz taki scenariusz nie jest wykluczony, co potwierdza Matt Booty, szef Xbox Game Studios, podczas rozmowy z serwisem Game Informer.

Pamiętajmy przecież, że Cuphead był początkowo dostępny jedynie na Xbox One oraz PC, a później wylądował na Nintendo Switch, co było małym zaskoczeniem. Redaktor wspomnianego portalu zapytał, czy w przyszłości może mieć miejsce podobny incydent.

Sądzę, że moglibyśmy to zrobić – przyznał Matt Booty dodając: Nie chodzi jednak tylko o kwestię, czy dana gra powinna pojawić się również na Switchu czy nawet na PlayStation, lecz o to, czy byłoby to słuszne z punktu widzenia marki.

Nie myślcie jednak, że na PS5 zobaczymy duże gry AAA zarezerwowane dotychczas dla konsoli Xbox oraz Windows 10. Jeśli już, to gry wieloplatformowe wyskoczą spod skrzydeł któregoś z mniejszych deweloperów należących do Xbox Game Studios.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.