PS5 może otrzymać jeszcze jedną, istotną funkcję, którą Sony zapowiada od dawna

PS5 dostało zupełnie nową funkcję z
Newsy PS5

Konsola PS5 raz na jakiś czas dostaje nowe możliwości i funkcje. Od blisko roku czekamy jednak na implementację programu PlayStation Stars w samej konsoli.

Mniej więcej rok temu PlayStation wystartowało z bardzo ciekawym i atrakcyjnym programem lojalnościowym dla graczy. PlayStation Stars, bo o nim mowa, pozwala na zdobywanie kolejnych punktów za wykonywanie konkretnych zadań. Czasami jest to byle zagranie w dany tytuł w określonym momencie, a czasami trzeba się nieco bardziej natrudzić i np. wbić platynę w danej grze jako pierwszy gracz w tym regionie. Program ten stanowi kolejną atrakcję dla graczy PlayStation, który zdobyte punkty mogą wymieniać m.in. na doładowanie do portfela PS Store.

PS5 w końcu z PlayStation Stars

Do tej pory funkcjonalności programu Stars zarezerwowane były jedynie dla dedykowanej aplikacji mobilnej. Sony od samego początku programu zapowiada, że PS5 również ma otrzymać jego implementację. Jak podaje TwistedVoxel, w internecie pojawił się screen z ustawień konsoli, który jednoznacznie potwierdza, że program Stars doczeka się debiutu w samej konsoli (być może wraz z wielką aktualizacją firmware’u).

W ustawieniach prywatności widać nowe pole dotyczące “PlayStation Stars”. Możemy tam wybrać, kto jest w stanie wyświetlić nasz poziom w programie i kto może podejrzeć naszą gablotkę. Ta pozwala na chwalenie się swoimi wirtualnymi nagrodami. Sugeruje to, że PS5 wspierać będzie PS Stars.

Wcześniej mówiono również o innych nowościach. Jeżeli Stars miałoby trafić do PS5, gracze potencjalnie mogą liczyć na znacznie tańszą możliwość wbijania kolejnych poziomów. Do tej pory dopiero za zakup pełnej gry mogliśmy liczyć na kolejny poziom. Istnieje jednak opcja, że jako pełną grę będzie liczyć się również DLC albo dodatek. Nie wiemy jednak, czy faktycznie zasady zostaną tak zmienione, czy to jedynie niczym niepotwierdzone plotki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie