Sony zapowiada nową linię telewizorów, które mają perfekcyjnie uzupełniać PS5

PS5 dostanie specjalne telewizory od Sony z nowoczesnymi funkcjami
Newsy PS5 Technologie

Japońska firma opisuje rewolucyjne narzędzia i opcje dla PS5, ale wydaje mi się, że nie ma w tym zbyt wiele rewolucji. Jakość samego TV jest jednak osobną kwestią.

Wedle informacji prasowej od japońskiej korporacji, nowa linia telewizorów ma “wynieść gaming z PlayStation 5 na wyższy poziom”. Rewolucji w tym brak, ale nie znaczy, że nie ma na co czekać. Kolejne modele w długiej i popularnej marce Bravia mają sporo potencjału, by okazać się wielkimi hitami. W końcu wśród innych modeli Bravia znajdziemy mnóstwo genialnego sprzętu, a mało który model konkurencji w tym segmencie cenowym może równać się aż tak wyrazistym i czystym obrazem. Tym razem jednak przy okazji zapowiedzi poruszono również temat PS5.

Sony Bravia XR uzupełni PS5… docelowo

Nowe modele wchodzące w skład Sony Bravia XR to X90L (full array LED), X93L (mini LED), X95L (mini LED), A95L (QD-OLED) i A80L (OLED). Sony obiecuje, że modele te zaoferują graczom przede wszystkim możliwość użycia Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture Mode (czyli automatycznie przejście na “Tryb Gry”). To nie koniec, bo reszta nowości brzmi na papierze niczym szyta bezpośrednio z myślą o obecnej generacji sprzętu do grania.

Inne funkcje obejmują łatwe w użyciu Menu Gry, w którym gracze mogą dostosować ustawienia do swoich preferencji, np. włączyć lub wyłączyć VRR lub Redukcję Rozmycia Ruchu w szybki sposób. Menu Gry pozwala także na zwiększenie jasności w ciemnych miejscach, aby łatwiej dostrzec obiekty i przeciwników dzięki funkcji Black Equalizer, a także na łatwe celowanie do przeciwników dzięki sześciu rodzajom celownika. Nowością w tym roku jest możliwość dostosowania rozmiaru ekranu za pomocą funkcji Screen Size, co pozwala skoncentrować rozgrywkę na mniejszym, skupionym ekranie. Model A95L posiada również funkcję Multi-View, dzięki której użytkownicy mogą oglądać walk-through i przewodniki po rozgrywce z boku ekranu, jednocześnie grając w swoje ulubione tytuły.

– obiecuje Sony w prasówce

Muszę przyznać, że zdecydowana większość tego typu “nowości” jest dostępna także w innych modelach. Tyle że tym razem mówimy o Sony, czyli “ojcach i matkach” nie tylko linii Bravia, ale również i marki PlayStation. Teoretycznie więc oni najlepiej wiedzą, co zrobić, aby wykorzystać w pełni potencjał PS5. Przyznam, że rewolucji w tym za grosz, ale parę opcji wydaje się szczególnie świetnych. Możliwość Multi-View brzmi genialnie dla graczy, którzy korzystają z poradników lub po prostu chcą sobie coś obejrzeć w trakcie sesji gamingowej. Do tego narzędzie Black Equalizer może teoretycznie pomóc w wielu grach nastawionych na rozgrywkę sieciową.

Na razie nie ujawniono cen ani daty premiery nowych modeli telewizorów Sony Bravia XR.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie