PS5 w górę 369%, Xbox i Switch w dół o 10 i 18%. Miażdżące statystyki

PS5
Newsy PS5 Switch Xbox Series

Zobaczcie, jak sprzedają się konsole PlayStation 5, Xbox Series oraz Nintendo Switch. Widać, że PS5 nie ma sobie równych na wybranych rynkach z najnowszego badania.

Ogólna sprzedaż wszystkich konsol, w pierwszym kwartale tego roku, wzrosła o 41 procent w porównaniu do 1Q roku ubiegłego. Z czego największy kawał tortu wykroiło PS5 – podaje serwis Gamesindustry.

PS5 rośnie w siłę. Sprzedaż konsol z konkurencją w tle

Wspomniane źródło przedstawiło statystyki odnośnie sprzedaży konsol w marcu tego roku oraz w pierwszym kwartale tego roku. Przyjrzyjmy się najpierw zeszłemu miesiącowi.

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Jak pokazują liczby, w marcu 2023 sprzedaż konsoli wzrosła o 67%, do 570 000 sztuk, w porównaniu do marca 2022 roku. Dane dotyczą sprzedaży w wybranych krajach europejskich, takich jak: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Włochy, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria. Na tych rynkach sprzedaż PS5 wzrosła pięciokrotnie w przedstawionym okresie. Gorzej z konkurencyjnymi systemami. Sprzedaż Switcha spadła o 19% na wszystkich rynkach w porównaniu z marcem 2022 r., a sprzedaż Xbox Series S i X spadła o 13%.

Jeśli chodzi o cały kwartał 2023, tutaj łącznie sprzedano 1,5 miliona konsol. Taki wynik stanowi wzrost o 41% w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku. PS5 może się pochwalić wzrostem sprzedaży o 369% rok do roku. Nintendo Switch zaliczyło natomiast spadek o 18%, a Xbox Series S i X spadek o 10%.

W przypadku akcesoriów do konsol, w marcu tego roku największym braniem cieszył się kontroler DualSense do PS5. Łącznie na wspomnianych rynkach sprzedano 1,5 miliona akcesoriów do wszystkich sprzętów, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim. W ujęciu kwartalnym, sprzedano 4,7 miliona akcesoriów, co oznacza wzrost o ponad 5% rok do roku.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie