PS5 Slim wymaga internetu do podłączenia stacji dysków. Bez sieci nie da rady!

PS5 slim
Newsy PS5

PS5 Slim trafi na rynek już niedługo. Jedną z ciekawszych informacji jest ta, że konsola bez napędu pozwoli na podłączenie zewnętrznej stacji dysków Ultra HD Blu-Ray. Niestety, będzie to niemożliwe bez połączenia z siecią PlayStation Network. Oznacza to, że bez internetu i tak nie odpalimy gier z płyty, nawet mimo kupienia zewnętrznego dodatku w postaci napędu.

PS5 Slim wymaga internetu do korzystania z napędu

Nie masz internetu, zatem nie pograsz w gry z płyty. Takimi słowami można skomentować ostatnie doniesienia dotyczące konsoli Sony w wersji bez czytnika płyt. Gracze będą mogli dokupić do urządzenia dodatkową stację dysków, co umożliwi odpalanie gier z płyty. Do tego będzie jednak potrzebne połączenie z PlayStation Network w celu sparowania urządzeń. Jeżeli sieć będzie niedostępna, to konsola nie uruchomi gier z płyty mimo dokupienia odpowiedniego czytnika.

To dość kontrowersyjne wieści, które okazują się być prawdziwe. Pochodzą one z pudełka bundle Modern Warfare 3 i nowego PlayStation 5. Widnieje tam informacja o konieczności podłączenia konsoli do sieci, aby możliwe było odczytanie gry z płyty. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której akurat w naszym domu zabraknie internetu — z powodu awarii czy czegokolwiek innego. Wówczas gra będzie niestety niemożliwa.

Zobacz: Kup swoje PS5!

Po co w ogóle łączenie się z siecią w takim przypadku? Najpewniej chodzi o możliwość cyfrowej weryfikacji zgodności sprzętu, np. przez numery seryjne i inne zapisane informacje. Sony zdecydowanie chce “uchronić” graczy przed wykorzystywaniem stacji dysków innych producentów.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie