Sony wysyła kontenery z tajemniczymi zestawami. W środku PS5 Pro?

PS5-Pro-wizualizacja-art
Newsy PS5

240 kartonów ważących 2609 kg. Taka przesyłka została niedawno dostarczona przez japońską centralę Sony do filii w San Mateo w Kalifornii. W środku mogą się znajdować zestawy deweloperskie PS5 Pro.

Dopiero co pisaliśmy, że według jednego z wiarygodnych insider’ów, w tym roku mamy zobaczyć na sklepowych półkach nową iterację PS5. Ma to być wersja z odłączanym czytnikiem płyt Blu-Ray. Dokładniej, kupimy konsolę bez napędu. Ten ponoć będzie sprzedawany osobno. Ale to nie wszystko. W 2024 roku na rynek ma rzekomo trafić PS5 Pro. Być może zestawy deweloperskie ulepszonej i mocniejszej konsoli już są rozsyłane do twórców gier.

PS5 Pro devkits – czy to zawartość tajemniczych kontenerów?

Dokumentacja wysyłkowa Sony może uwiarygodnić raporty dotyczące PlayStation 5 Pro – zauważa TweakTown. Serwis podaje, że zgodnie z rejestrami wysyłek Sony Interactive Entertainment, firma SIE Inc. Japan wysłała do swojej filii SIE America w San Mateo w Kalifornii pokaźną przesyłkę, która składa się z 240 kartonów, czyli 2609 kg (5751 funtów), zawierających „Zestawy deweloperskie do oprogramowania do interaktywnej rozrywki”.

To już trzecia taka partia dostaw, jaką Sony zrealizowało od końcówki 2022 roku. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy rozesłano łącznie 1226 pudełek, której zawartości nie znamy.

Może się to oczywiście wiązać z tym, że coraz więcej deweloperów chce robić gry na PS5. Potrzebują oni zatem zestawów do „tworzenia”. Lecz jest też prawdopodobne, że w kontenerach znajdują się już devkity PS5 Pro.

Według nieoficjalnych doniesień, PS5 Pro ma zaoferować ulepszoną oprawę wizualną, wydajność i szybkość działania. Mamy ponoć odczuć znacznie poprawione działanie ray tracingu.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie