PS5 z nową funkcją, która „prześwietli” grę przed zakupem

nowe gry PS4 i PS5 - logo PlayStation - ogień
Newsy PS5

Sony wprowadza nową funkcję dla konsoli PS5. Jeszcze w tym tygodniu skorzystamy z niej w PS Store, wciskając przycisk “trójkąt” na padzie. Ma to dotyczyć wybranych tytułów.

Zanim zdecydujemy się na kupno gry w PlayStation Store, będziemy mogli sprawdzić, co oferuje pod kątem ułatwień dostępu. Choć wydaje się początkowo, że funkcja przyda się jedynie pewnej grupie osób niepełnosprawnych, to wcale tak nie jest.

Z nowej funkcji skorzystamy jedynie na konsoli PS5, ale z jej pomocą “prześwietlimy” również gry z PlayStation 4, które można uruchomić na obecnej generacji. Specjalne tagi zaczną pojawiać się w cyfrowym sklepie Sony jeszcze w tym tygodniu. Mają być dostępne m.in. w takich grach jak Death Stranding Director’s Cut, Ghost of Tsushima Director’s Cut, God of War Ragnarök, Gran Turismo 7, Marvel’s Spider-Man Remastered, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Returnal. W późniejszym czasie będą dodawane również do innych tytułów.

PS5 i nowe tagi w PS Store. Do czego służą?

Co sprawdzimy dzięki nowym tagom? Jeśli dana gra zostanie w nie zaopatrzona, wystarczy nacisnąć “trójkąt” na padzie, by wyświetlić przydatne informacje. Z punktu widzenia ogółu graczy, najciekawsze wydaje się być sprawdzenie “opcji rozgrywki”. Dowiemy się np., jakie ustawienia trudności oferuje gra, czy można w niej pomijać trudniejsze zagadki oraz włączyć łatwiejsze sekwencje QTE.

PS-Store-doladowania
PlayStation Store – doładowania w promocji.

Wszystkim przydadzą się również informacje związane z “opcjami sterowania”. Sprawdzimy tutaj m.in., czy w grze występuje sterowanie ruchem oraz czy można zmieniać ustawienia przycisków oraz ich czułość.

Gracze z różnymi niepełnosprawnościami będą mogli również zobaczyć, czy w grze zmienimy rozmiar czcionki napisów, czy tytuł oferuje wskazówki dźwiękowe oraz transkrypcję czatu tekstowego lub głosowego. Łącznie, Sony opracowało ponad 50 tagów, które będą dostępne w sześciu kategoriach.

Poniżej zobaczysz filmik, który prezentuje nowość na przykładzie gry Ghost of Tsushima:

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie