Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 – imponująca funkcja pada DualSense w patencie Sony

Według jednego z patentów Sony, pad do PS5 rozpozna, kto chwycił go w dłonie. Nie wiadomo jednak, czy opcja zostanie wdrożona.

Sony Interactive Entertainment złożyło w lutym niezwykle ciekawy patent dotyczący kontrolera do PlayStation 5. Zgodnie z projektem, DualSense będzie w stanie zdiagnozować, kto go podniesie.

Jak czytamy na łamach serwisu Gamerant, sprawa sprowadza się do tego, że DualSense będzie miał w sobie jeden lub więcej czujników. Za każdym razem, gdy ktoś podniesie kontroler, czujniki te będą przesyłać dane do PlayStation 5, umożliwiając identyfikację osoby trzymającej kontroler.

Teraz pytanie – w jakim celu Sony chciałoby wdrożyć taką funkcje do pada? Głównym celem są dodatkowe środki bezpieczeństwa oraz prywatności. W patencie znalazł się opis tego, w jaki sposób użytkownicy PlayStation logują się na swoje konta PSN, kiedy korzystają z nieswojej konsoli, np. idąc do znajomego. Logujemy się wówczas używając hasła, a to naraża nasze dane na „podejrzenie” przez osoby trzecie. Ponadto kończąc sesję u znajomych, możemy zapomnieć się wylogować, zatem pozostawiamy pełny dostęp do swojego konta.

Gdyby opisywany patent rzeczywiście znalazł się w DualSense, powyższe sytuacje nie miałyby miejsca, ponieważ pad podniesiony przez inną osobę od razu wykryje nowego użytkownika, automatycznie wylogowując nas.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się