Jedna z najlepszych gier ubiegłego roku niespodziewanie zadebiutuje na PS5

PS5 dostanie w końcu jedną z najlepszych gier ubiegłego roku
Newsy PC PS5 Xbox Series

Do tej pory nie było żadnych plotek ani nawet spekulacji dotyczących premiery Immortality na PS5. Tytuł jednak ma trafić na tę platformę – potwierdza reżyser i scenarzysta Sam Barlow.

Immortality jest trzecią narracyjną przygodówką stworzoną w klimacie kultowych dzieł FMV. Z pozoru niszowa rozgrywka spotkała się z przytłaczająco wręcz pozytywnym odbiorem ze strony krytyków. Ci ocenili ten filmowy horror tak wysoko, że został jedną z najlepszych gier ubiegłego roku. Zdobył nawet parę nagród i wyróżnień. Na OpenCritic gra może pochwalić się średnią 88/100, przy czym aż 93% krytyków poleca zagranie w nią.

PS5 dostanie kolejną ciepło przyjętą grę

Premierowo tytuł ukazał się na PC i Xbox Series X (trafił do oferty Xbox Game Pass). Później licencję wykupił także Netflix, który pozwala na ekskluzywne ogranie na ekranie naszego smartfona. Po tak pozytywnym odbiorze nieco przygnębieni mogli czuć się gracze na konsolach PlayStation. W końcu nie było ani słowa o tym, że tytuł zawędruje na tę platformę.

Teraz jednak przyznał to Sam Barlow, reżyser i scenarzysta Immortality. Na Twitterze jeden z fanów zapytał go o możliwą wersję na PS5 i o to, jeżeli tylko powstaje, to kiedy można spodziewać się premiery.

Pracujemy nad tym 🙂

– odpowiedział Sam Barlow

Gra “ucieka” w tym tygodniu z abonamentu Xbox Game Pass, co może sugerować, że nawet tego samego dnia trafi na PS5. Ba, istnieje też szansa, że zawędruje aż do oferty PS Plus na wrzesień 2023. To oczywiście tylko spekulacje, ale wcale bym się tym nie zdziwił.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie