Mieli stworzyć nowy FPS na PS5, ale znikają z rynku. Deviation Games zamknięte

PS5 Deviation Games
Newsy PS5

Kolejne studio żegna się z rynkiem gier wideo. Tym razem padło na zespół Deviation Games, czyli ekipę stworzoną przez doświadczonych twórców m.in. kilku odsłon serii Call of Duty. Swego czasu planowano, że stworzą wyjątkową strzelankę FPS dla PS5. To się jednak nie stanie. Po zerwaniu współpracy z Sony deweloperzy poinformowali o zamknięciu studia.

Deviation Games nie stworzy nic na PS5

Studio Deviation Games zostało założone w 2020 roku przez grupę doświadczonych deweloperów. Twórcy mieli w swoim portfolio kilka naprawdę udanych strzelanek, jak choćby Call of Duty: Black Ops. Ich nowe miejsce pracy od początku związane było z Sony i marką PlayStation. Kluczowym projektem nowopowstałej ekipy miało być przygotowanie ekskluzywnej strzelanki dla konsoli PS5. To się jednak nie stanie.

Jakiś czas temu Sony zerwało współpracę ze studiem, a teraz wybrzmiał ostatni akord ich historii. Pracownicy poinformowali na platformach społecznościowych o definitywnym zamknięciu studia Deviation Games. Te kończy swoją historię po kilku latach na rynku, samemu nie odnotowując jednak żadnego debiutu w postaci wydanej gry.

Z ciężkim sercem ogłaszamy zamknięcie Deviation Games. Chcę wyrazić moją najgłębszą wdzięczność całemu naszemu zespołowi. Dziękujemy za całą waszą ciężką pracę, poświęcenie i wkład w Deviation; Jestem niesamowicie wdzięczna za możliwość współpracy z każdym z Was.

Kriste Stull

To by niestety było na tyle, jeżeli chodzi o temat zapowiedzianego 2 lata temu nowego FPS-a dla konsol PlayStation 5. Szkoda, bo nowa marka tworzona z myślą o konsoli Sony z pewnością miałaby szansę na odniesienie sukcesu. Doskonale przecież wiemy, jak gracze pożądają nowych, wyjątkowych tytułów — a te na japońskim sprzęcie z reguły wypadają świetnie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie