“Cicha” aktualizacja PS5 dostępna. Wprowadza kluczową funkcję

PlayStation 5 dostało zupełnie nową funkcję z
Newsy PS5

PS5 dostało nową funkcję z “cichą” aktualizacją, którą Sony się nie chwali. Jest to jedna kluczowa opcja, która powinna być dostępna od dawna.

Ostatnio PlayStation 5 zyskało gigantyczną listę nowości, ulepszeń i poprawek wraz z bardzo dużym patchem. Wydawać by się mogło, że trochę czasu minie, zanim użytkownicy dostaną kolejne nowe funkcje. Nie musimy jednak długo czekać, bo Sony postanowiło wykorzystać “cichą aktualizację”.

Nowa aktualizacja do PS5 z kluczową funkcją

Tym razem gracze nie muszą wcale pobierać tony nowych plików, a zamiast tego mogą nagle zauważyć w konsoli wspomnianą funkcję. Dziwne, że Sony nie chwali się tym, bo mówimy o czymś, co powinno być dostępne od bardzo dawna. W zasadzie to nawet od premiery urządzenia.

Nowa “cicha” łatka, jak donoszą użytkownicy na Reddicie, wprowadza możliwość podejrzenia tego, czy jest dostępna aktualizacja dla danej gry lub innego oprogramowania w naszym katalogu. W ten sposób gracze przed startem będą mogli pobrać łatkę.

To dość istotna kwestia, która jakimś cudem została pominięta w PS5. PS4, co ciekawe, miało już ją od dawna, więc tym bardziej dziwi fakt tak długiego zwlekania. Mimo wszystko ta nowa funkcja powinna ucieszyć graczy, bo dzięki temu łatwiej i sprawniej będą mogli pobrać kolejne pliki do gier, w które grają.

W internecie pojawia się coraz więcej sugestii o tym, że nowa funkcja faktycznie jest wprowadzana. Wygląda jednak na to, że jeszcze nie każdy może z niej korzystać, a udostępniania jest systematycznie, na całym globie. Nie trzeba nic ściągać, opcja powinna pojawić się po prostu w menu konsoli.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie