Co to jest PS4 i Project Scorpio? Powalające wyniki badania amerykańskich graczy

O jakiej konsoli słyszałeś, jaką chcesz kupić?

Zajmująca się statystyką firma Nielsen przedstawiła raport (U.S. Games 360 report) dotyczący amerykańskich graczy, którego wyniki – mówiąc łagodnie – mogą trochę zaskakiwać.

Na początek Amerykanie odpowiedzieli na pytanie dotyczące tego, jaką konsolę chcą kupić. Osoby deklarujące się jako gracze (wiek 13+) najbardziej zainteresowani są PlayStation 4, następnie mamy Xbox One/Xbox One S, Nintendo Switch, PS4 Pro i na szarym końcu Project Scorpio. Wśród nie-graczy kolejność wygląda podobnie, zerknijcie na pierwszy z poniższych wykresów.

Następnie Amerykanie odpowiadali, o którym systemie do grania w ogóle słyszeli. Tutaj małe zaskoczenie. Jedynie 14 proc. respondentów nazywających siebie graczami słyszało o Project Scorpio, sprzęcie, który będzie najmocniejszą konsolą na rynku pochodzącą właśnie ze Stanów Zjednoczonych.

Najlepsze jednak jest to, że 9 proc. amerykańskich graczy nie kojarzy w ogóle konsol obecnej generacji! Co to jest PS4, Switch, Xbox One czy Project Scorpio? Okazuje się, że nie każdy gracz ma o tym pojęcie.

U.S. Games 360 report
U.S. Games 360 report

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: