Dramat w PS Store. Zapłacili za gry i dodatki, nie mogą ich pobrać

PS Store - doładowanie o wartości 100 PLN taniej z tym kodem
Newsy PS Vita PS3

Gracze zgłaszają poważny problem z grami na PlayStation 3 oraz PS Vita. Niektórych tytułów, które posiadają w swoich bibliotekach, nie mogą pobrać z PS Store.

Choć PlayStation 3 i PS Vita to dosyć stare konsole, są one nadal popularne wśród wielu graczy. Ci żalą się na forum Reddit, że jest spory problem z pobieraniem gier. Wygląda na to, że błąd jest globalny.

PS Store i błąd przy pobieraniu gier na PS3 i PS Vita

Użytkownicy PlayStation są witani komunikatem “wystąpił błąd”, gdy próbują pobrać grę ze sklepów PS3 lub PS Vita. Na Reddit pojawił się wątek w tej sprawie, gdzie widać na załączonych zdjęciach komunikaty błędów.

Jeden z graczy, próbując pobrać God Hand na PS3, zobaczył błąd „An error occurred during the install operation (80029509)”. Na PS Vita gracze widzą z kolei komunikat: „An error has occurred. (NP-9948-0)”. Problem nie dotyczy jedynie gier, lecz również dodatków (DLC). Co gorsza, próby odbudowy bazy danych czy przywracania PS3 i PS Vita do ustawień fabrycznych nie pomagają.

Część graczy pisze, że czasami uda się ominąć błąd, lecz trzeba wiele razy próbować pobrać grę i liczyć na to, że za którymś razem się uda. Cóż, nie tak to powinno wyglądać…

Niektórzy zestawiają problem z niedawną aktualizacją PlayStation 3, która poprawiała stabilność systemu. Jednak błąd występuje też na PS Vita, więc mało prawdopodobne, by update softu był przyczyną problemów.

Daj znać, czy u Ciebie również występuje problem z pobieraniem gier.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie