Amerykanie śmieją się z promocji na darmowego PS Plusa

PlayStation Visa Card oraz logo abonamentu PS Plus.
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

W nowej promocji można zdobyć abonament PS Plus Premium na 12 miesięcy za darmo. Akcja wystartowała w Stanach Zjednoczonych, lecz jak widać, nie jest idealna.

PS Plus Premium za darmo dla klientów PlayStation Visa

Jestem ciekaw, czy marudziłbyś czy nie, gdybyś dostał za darmo roczny abonament PS Plus Premium, ale pod warunkiem założenia karty kredytowej i wydania określonej kwoty w dwa miesiące. Właśnie taka akcja ruszyła w Stanach Zjednoczonych, lecz jak się okazało, nie każdy się na nią rzuca. Dlaczego? Spójrzcie na warunki.

Odblokuj 12-miesięczną subskrypcję PlayStation Plus Premium, otwierając i korzystając z karty kredytowej PlayStation Visa i wydając 600 USD w ciągu 60 dni od otwarcia konta – czytamy na oficjalnej stronie Sony. Wychodzi więc na to, że spełniając warunki akcji otrzymujemy bonus o wartości 200 dolarów, bo niemal tyle kosztuje w USA roczny PS+ Premium.

Promocja z kartą PlayStation Visa Card. Grafika przedstawiająca kartę oraz logo abonamentu PS Plus. Duże litery informujące o promocji na PS Plus Premium.
Promocja z kartą PlayStation Visa Card. Czy skorzystalibyście z takiej akcji, gdyby była dostępna w Polsce?

PS Plus z kartą PlayStation Visa to Twoim zdaniem dobra promocja?

Początkowo wydaje się, że to atrakcyjna oferta dla wszystkich. Lecz niestety nie jest ona dla każdego, co uważamy za największy minus. Na forum Reddit mało kto się nią zachwyca, a w jednym z wątków wypunktowano jej wady. Gracze wyśmiali akcję m.in. za to, że dotyczy tylko nowych klientów, a nie wszystkich zainteresowanych. Po drugie piszą, że bonus w postaci 200 dolarów nie jest niczym wyjątkowym. W zasadzie “na standardzie” można go dostać zakładając inne karty. Ponadto mamy tutaj warunek wydania 600 dolarów w dwa miesiące, choć akurat jest on prosty do spełnienia. Kartą PlayStation Visa można płacić nie tylko w PS Store, lecz również za zwykłe zakupy u wybranych partnerów czy w restauracjach. Kartą można opłacić nawet rachunki za telewizję kablową i internet. No i ważne jest przy tym, że za każde zakupy na kartę wpada określona liczba punktów lojalnościowych, a te można wymienić np. na gry.

Widocznie rynek kart kredytowych w USA jest na tyle przesycony, że na wielu graczach oferta nie robi wrażenia. – Byłbym zainteresowany, gdyby co roku dawali bezpłatnego PS Plus Premium – pisze jeden z forumowiczów. Dodatkowo wśród komentujących czuć ostrożność odnośnie jakiejkolwiek formy karty kredytowej. Wciąż istnieje przeświadczenie, że to “pułapki”.

No cóż, gdyby w Europie zorganizowano podobną akcję, może odzew byłby nieco inny. Bo jakby nie patrzyć, to ciekawa oferta. Zakładasz kartę, kupujesz PlayStation 5 oraz kilka gier i masz najlepszą wersję abonamentu za darmo. Kto by się skusił?

Źródło: https://sonyinteractive.com/en/news/blog/12-months-of-playstation-plus-available-with-playstation-visa-credit-card/
https://www.reddit.com/r/PlayStationPlus/comments/1bd4l2g/new_customers_who_successfully_open_and_use_a/

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie