PS Plus odbiera około 50% nowych gier posiadaczom Xbox Game Pass
W marcu oferta PS Plus Extra / Premium jest naprawdę porządna. Ale czy wiesz, że niemal połowa z nowych gier na ten miesiąc to tytuły, które usunięto z Xbox Game Pass?
Oferta PS Plus Extra oraz Premium na marzec 2023 jest ogromna. Chodzi nie tylko o jakość gier, lecz również o to, ile zajmą na dysku konsol PS5 i PlayStation 4. Przed chwilą podawałem konkretne liczby, w tej wiadomości.
Oszczędzaj na PS Plus Extra / Premium. Kup tanie doładowanie portfela
200PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 168,92 zł
100PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 87,72 zł
140PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 119,64 zł
70PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 60,97 zł
50PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 44,54 zł
36PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 34,21 zł
25PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 23,42 zł
15PLN – doładowanie do PlayStation Store – kup za 14,03 zł
Jak słusznie zauważył serwis TrueTrophies, PS Plus Extra przejmuje w marcu sześć gier od posiadaczy Xbox Game Pass. Spośród 14 tytułów, blisko połowa była wcześniej dostępna we wspomnianej usłudze Microsoftu: Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction, Immortals Fenyx Rising, Life is Strange 2, Untitled Goose Game, Rage 2 oraz Haven.
Warto tutaj zwrócić uwagę na Rage 2, którego wydawcą jest Bethesda, czyli firma należąca do Microsoftu. To nie pierwszy tytuł, któremu Amerykanie dali zielone światło w PlayStation Plus. Wcześniej, w listopadzie 2022 roku, do katalogu Extra dołączył przecież The Elder Scrolls V Skyrim. A, i nie zapominajmy o marcowym Ghostwire: Tokyo. Tutaj też wydawcą jest Bethesda.
Swoją drogą, Ghostwire: Tokyo dotychczas jest dostępny jedynie na PS5 oraz PC. Gra zadebiutuje na konsolach Xbox w przyszłym miesiącu, również w Xbox Game Pass.
Może to trochę wyglądać, jak podbieranie gier z Xbox Game Pass. Lecz za wszystkim stoją umowy oraz oczywiście ograniczona liczba wartych uwagi tytułów, które mają do dyspozycji Sony i Microsoft. Jakoś trzeba się dzielić…