Rozdali w PS Plus, było w Xbox Game Pass, a później free-to-play. Nie pomogło, serwery do zamknięcia

PS Plus Xbox Game Pass KNOCKOUT CITY
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Deweloperzy z Velan Studios nie mieli lekko z Knockout City. Choć gra zagościła niegdyś w PS Plus, mieliśmy ją do ogrania w Xbox Game Pass, a w końcu jako tytuł free-to-play, to i tak nie przetrwała próby czasu.

Velan Studios informuje, że już za kilka miesięcy pożegnamy się z Knockout City. Szkoda, ponieważ to naprawdę przyjemna gra sieciowa i wielu graczy poznało ją tuż po premierze dzięki Xbox Game Pass, a następnie wrzuceniu do usługi PS Plus. Nawet i to nie pomogło, gra w końcu przeszła na model darmowy. Mogłoby się wydawać, że przetrwa, lecz jest zupełnie inaczej. Podano właśnie datę zamknięcia serwerów.

Knockout City – kiedy zamknięcie serwerów?

Deweloper informuje, że mimo 12 mln graczy, Knockout City zmaga się z “zakłóceniami”, które nie pozwolą przyciągnąć ani zatrzymać wystarczającej liczby osób na serwerach. Oczywiście zespół mógłby poprawić grę. Zaznacza jednak: Ponieważ jesteśmy małym, niezależnym studiem, po prostu niemożliwe jest, abyśmy wprowadzali tego rodzaju zmiany systemowe w grze na żywo, jednocześnie nadal ją wspierając.

Zatem podjęto decyzję – 6 czerwca 2023 roku serwery Knockout City zostaną zamknięte.

Dzisiaj ogłaszamy, że sezon 9. będzie ostatnim sezonem Knockout City. Następnie, rankiem 6 czerwca 2023 r., ponad dwa lata po naszej pierwszej premierze, wszystkie serwery na całym świecie zostaną wyłączone, a gra nie będzie już dostępna. Była to dla nas niezwykle trudna decyzja, ale konieczna.

Velan Studios

Deweloper podkreśla, że może jeszcze wrócić do uniwersum Knockout City. Lecz jeśli nie, to nadal będzie się starał, by stworzyć inną grę, która będzie czerpała z doświadczeń uśmiercanej sieciówki.

Chociaż nie możemy obiecać, że Knockout City powróci, możemy obiecać, że nadal będziesz widzieć nowe i innowacyjne gry od Velan Studios, które zaskoczą i zachwycą graczy z całego świata.

Velan Studios

Daj znać w komentarzach, czy żal będzie Tobie opuszczać świat Knockout City.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie