Takie opinie o PS Plus i Xbox Game Pass „to sianie strachu”

PS-Plus-Xbox-Game-Pass
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5 Xbox Series XOne

Choć granie w subskrypcji to obecnie standard dla wielu z nas, wzrost liczby abonentów takich usług jak PS Plus czy Xbox Game Pass stracił na dynamice.

Co miesiąc informujemy Was o nowych grach, jakie pojawiają się w PlayStation Plus i Xbox Game Pass. Tutaj zobaczycie wszystkie nowości w Xbox Game Pass. A kto czeka na wieści odnośnie konsol PlayStation, niech zerknie co już wiemy o ofercie PS Plus luty 2024. Niektórzy są zdania, że subskrypcje to przyszłość, na którą jesteśmy skazani. Jednak czy tak jest naprawdę? Znany analityk Mat Piscatella wypowiedział się, co o tym myśli.

Dynamika abonamentów, jak PS Plus i Xbox Game Pass, „spłaszcza się”

Matt Piscatella, dyrektor wykonawczy i analityk branży gier wideo w Circana (NPD), podzielił się w serwisie X swoimi poglądami na temat wzrostu liczby subskrypcji, takich jak Xbox Game Pass i PS Plus. Twierdzi, że dynamika wyhamowała:

Wzrost liczby subskrypcji spłaszczył się, a usługi na platformach konsolowych i PC stanowią zaledwie 10% całkowitych wydatków na treści związane z grami wideo w USA.

Mat Piscatella

Analityk dodał, że doskonale rozumie, iż każda firma chce bronić swojego modelu biznesowego. Lecz dane nie potwierdzają poglądu, że abonamenty staną się dominujące. Stwierdził również, że subskrypcje mają raczej charakter addytywny niż kanibalistyczny. Oferują po prostu graczom czy deweloperom większy wybór sposobu grania lub wejścia na rynek. Sianie strachu w tym temacie jest zupełnie niepotrzebne.

Piscatella niejako nawiązał do niedawnych wypowiedzi szefa Larian Studio. Wyraził on swoją opinię na temat tego, dlaczego Baldur’s Gate 3 nigdy nie trafi ani do PlayStation Plus, ani do Xbox Game Pass. Pojawiła się tam obawa, że subskrypcja stanie się dominującym modelem. Piscatella uważa takie poglądy za siejące strach i całkowicie niepotrzebne.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie