Problem z PS Plus wciąż blokuje graczom dostęp do odebranych gier

PS Plus wciąż blokuje graczom dostęp do odebranych gier
Newsy PS4 PS5

W PS Plus wciąż występuje uciążliwy problem licencyjny. Jeżeli już kiedyś odebraliście grę w usłudze, teraz zostanie Wam ona… odebrana.

O swoistym bugu z PS Plus było już głośno jakiś czas temu. Po wprowadzeniu nowej wersji abonamentu zaczęły pojawiać się zaniepokojone głosy graczy, którzy nie mogli cieszyć się m.in. Greedfall. W ramach usługi można było odebrać ten tytuł w 2020 roku, ale trafił on również do katalogu Extra i Premium. Jeżeli więc wtedy przypisaliście go raz jeszcze (nawet ze zwykłej pomyłki), kuriozalny problem powodował, że licencja na grę została Wam odebrana. Jedynym remedium wydawało się kupienie gry. Można też było napisać do Sony, choć obsługa klienta nie była wcale aż tak pomocna (za PlayStationLifestyle).

Teraz problem ten powrócił i to ze zdwojoną siłą, bo nie dotyczy zwykłego zastąpienia licencji tą samą grą. Gracze na Reddicie skarżą się, że nie mogą grać w Mafię 3, jeżeli przypisali ten tytuł do konta w 2018 roku. Od jakiegoś czasu dostępny jest w katalogu gier Extra i Premium, w ramach Mafia Trilogy. Jeżeli więc odebraliście całą serię, a wcześniej posiadaliście już darmową “trójkę”, zapewne straciliście do niej dostęp.

Wydaje się to mało znaczącą “ceną” za dostęp do remake’u “jedynki” i zremasterowanej wersji “dwójki”. Wiecie, Mafia 3 jest wszak najgorzej przyjętą częścią serii, ale jednak jest to uciążliwe. Niektórzy piszą w komentarzach, że support Sony jest w stanie pomóc i zmieni licencji na grę na naszym koncie. Tylko że tu nie o to chodzi. Bug występuje od dawna, a nowy przykład pokazuje, że wcale nie udało się go wyeliminować. PlayStation ma ewidentne problemy z licencjami.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie