PS Plus z lepszym dostępem do sprawdzania nowych gier, to plan Sony

PS-Plus-gry
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Usługa PS Plus pozwala pograć w kilkadziesiąt wersji próbnych gier. Abonenci Premium mają dostęp do wielu hitów i jak wynika z dokumentacji Sony, będzie jeszcze lepiej.

Odkąd PS Plus został podzielony na progi Essential, Extra i Premium, „wabikiem” do tego najwyższego są m.in. triale. To nic innego, jak swego rodzaju dema, w które możemy grać przez ograniczony czas. Na bieżąco monitorujemy dostępność nowych wersji próbnych i opisujemy dla Was w zasadzie każdy pojawiający się trial. Wśród niedawnych „nabytków” w tej kategorii jest np. Mortal Kombat 1 czy polski hit Ghostrunner 2. Wszystkie przedstawiane przez nas wersje próbne wraz z linkami do pobrania znajdziecie w naszej specjalnie zakładce.

Choć traiale z pewnością należy zaliczyć na plus, nie są one pozbawione wad. Niestety, w niektóre gry możemy pograć jedynie przez 30 minut, podczas gdy inne dają nam dostęp na 2 lub nawet 3 godziny. Sam dobór gier również pozostawia czasem trochę do życzenia. Wiadomo, chciałoby się sprawdzać same najlepsze gry, zamiast indyków i to nie zawsze tych najlepiej ocenianych. Jednak jest światełko w tunelu, że idą zmiany na lepsze!

PS Plus z lepszym doborem i dłuższymi trialami

Wspominaliśmy już o przecieku, który ujawnił dokumentację Sony obejmującą m.in. strategię dotyczącą rozwoju abonamentu PS Plus. To dzięki niej poznaliśmy najpopularniejsze gry w PS Plus. Innym ciekawym wątkiem jest to, jak Sony postrzega wersje próbne gier dostępne w planie Premium.

Jak czytamy na jednym ze slajdów (obrazek poniżej), triale mają swój określony cel. Jest nim napędzanie sprzedaży gier, co oczywiście dziwić nas nie powinno. W końcu kto zagra w dobre demo, będzie miał chrapkę na pełny produkt. Dlatego Sony zamierza dbać o ten mały fragment swojej usługi i w swojej strategii obiecuje:

  • Wybór świetnych gier
  • Nowe triale udostępniane nie później niż 3 miesiące po premierze gier
  • Minimum 2 godziny na trial

Co tu dużo gadać – oby dobór triali rzeczywiście się poprawił. Udostępnianie ich w pierwszym kwartale po premierze również brzmi bardzo zachęcająco. Ostatni punkt jest tak samo ważny co pozostałe. Pamiętajcie, że w celu sprawdzenia każdego triala musimy pobrać pełną wersję gry (chyba, że jest dostępna poprzez chmurę na PS5). Nie każdemu się kalkuluje, by pobrać kilkadziesiąt GB i odpalić później jakiś tytuł na 30 minut lub godzinkę. Minimum 2-godzinne triale z pewnością będą większą motywacją, by sięgać po te czasowe wersje próbne.

PS Plus Premium - strategia Sony na rozwój triali w usłudze.
PS Plus Premium – strategia Sony na rozwój triali w usłudze.
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie