Sprawdź za darmo w PS Plus konsolowy exclusive na PS5

PS-Plus-Fort-Solis-trial
Newsy PlayStation Plus PS5

Kilka godzin temu na PS5 zadebiutował nietypowy thriller science-fiction. Co ciekawe, w PS Store pojawił się trial gry, który pozwala przejść 1/4 całej przygody. Pobierzesz go za darmo w ramach abonamentu PS Plus Premium.

To już druga wersja próbna gry na PS5, którą dzisiaj Wam polecam. I co ważniejsze, są to świeżutkie premiery, zatem towar niezwykle chodliwy. Możemy bowiem sprawdzić przed zakupem, czy mamy chrapkę na pełną wersję. Przed chwilą pisałem o trialu gry z piratami, która zbiera noty na poziomie 96/100. Mowa o świetnym Shadow Gambit: The Cursed Crew. Link do pobrania wersji próbnej podałem w tej wiadomości. A teraz lecimy w inne klimaty, niezwykle mroczne i filmowe.

PS Plus Premium z trialem Fort Solis

Fort Solis to thriller rozgrywający się na Czerwonej Planecie. Gra zadebiutowała jedynie na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 5.

Deweloper obiecuje, że podczas rozgrywki poczujemy lęk, empatię i o wiele więcej emocji. Te ma nam zapewnić niepokojąca i mroczna fabuła skupiająca się na tajemnicy, jaką badamy w odległej bazie górniczej.

W odpowiedzi na nietypowe nagłe wezwanie z odległej bazy górniczej Jack przybywa do mrocznego, opuszczonego Fortu Solis. Noc nie ma końca, wydarzenia wymykają się spod kontroli, a prawda o losach załogi zaczyna wychodzić na światło dzienne. W dodatku nadciąga burza, ograniczając możliwości ucieczki Jacka, który musi przetrwać do rana.

Prawda, że brzmi ciekawie? Lecz nie tylko fabułą Fort Solis stoi. Produkcja powstała na silniku Unreal Engine 5.2, a twórcy mocno skupili się na tym, by bardzo realistycznie przedstawić animacje twarzy i ciała naszego bohatera.

Wspomniałem, że trial pozwala przejść znaczny kawał całej przygody. Czas przejścia Fort Solis jest bowiem niesamowicie krótki i bez problemu można zakończyć fabułę w około 4 godziny. Wersja próbna pozwala natomiast pograć nam przez jedną godzinę, zatem bez problemu podczas takiej sesji połkniemy przynajmniej 1/4 gry. To sporo, a kto zechce kupić pełną wersję, musi wyłożyć w PS Store 129 zł. Czy warto? Zdecydujcie sami.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie