PS Plus pozbywa się świetnego horroru. Tuż przed Halloween

PS-Plus-SOMA
Newsy PS4 PS5

W październiku z PS Plus wypadnie kolejna bardzo dobra gra, zatem jeśli posiadasz subskrypcję Extra lub Premium, zostały ostatnie dni na zanurzenie się niepokojący podwodny świat.

PS Plus straci w październiku świetny horror science-fiction. Z katalogu gier dla pakietów Extra oraz Premium zostanie usunięta SOMA. Mamy czas na ogrywanie tytułu jedynie do 18 października, godziny 11:00 czasu polskiego.

PS Plus bez horroru SOMA

Kto nie miał jeszcze okazji przestraszyć się w SOMA, niech pobiera tytuł w ramach wspomnianych progów Plusa, póki jest to możliwe. Szkoda, że tak dobra gra wypadnie z usługi jeszcze przed Halloween. Ja jestem już przyzwyczajony do tego, by właśnie w tym okresie odpalić jakiś dobry horror i łyknąć dawkę grozy…

SOMA powstała pod skrzydłami studia Frictional Games, twórców gry Amnesia: The Dark Descent. Deweloper zaznacza, że to niepokojąca opowieść o tożsamości, świadomości i o tym, co czyni nas ludźmi.

Nie ma łączności radiowej, kończy się żywność, a maszyny zaczynają myśleć, że są ludźmi. Podwodny ośrodek badawczy PATHOS-II poddano niemożliwej do zniesienia izolacji, a przed tobą trudne decyzje. Co można zrobić? Co ma sens? O co pozostało walczyć? Zanurz się w świecie SOMA i staw czoła grozie skrytej głęboko pod powierzchnią oceanu. Pomiędzy zablokowanymi terminalami i tajnymi dokumentami skryta jest prawda o przyczynie chaosu. Udaj się w poszukiwanie ostatnich ocalałych i weź udział w wydarzeniach, które zadecydują o losie ośrodka. Uważaj jednak, ponieważ niebezpieczeństwo kryje się na każdym kroku – spaczeni ludzie, wynaturzone stworzenia, obłąkane maszyny oraz nieodgadniona i wszechobecna S.I. Musisz poradzić sobie z nimi wszystkimi. Pamiętaj tylko, że walka nie wchodzi w grę – przechytrzysz wrogów lub gotuj się do ucieczki.

Opis gry z PS Store

Przypominam jeszcze na koniec zwiastun SOMA. Zamierzacie sięgnąć jeszcze po ten tytuł?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie