Tylko dla PS4! Niektóre nowe gry w PS Plus nie uruchomią się na PlayStation 5

PS-Plus-Assassins-Creed
Newsy PS4 PS5

Dopiero co poznaliśmy ofertę PS Plus Extra i Premium na październik. Wśród nadchodzących tytułów znajdziesz popularne gry z Asasynami w roli głównej.

Tutaj publikowaliśmy pełną listę gier PS Plus na październik 2022, dla progów usługi Extra oraz Premium. Tytuły będą dostępne już w przyszłym tygodniu. Niestety, trzy niezłe gry z nowej oferty są przeznaczone jedynie dla PS4.

PS Plus – trio z Assassin’s Creed nie dla PlayStation 5

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na małą „*” na blogu PlayStation, we wpisie ogłaszającym nowe gry w PS+ Extra i Premium. Znalazłem ją przy trzech produkcjach, a poniżej wytłumaczenie, co owa gwiazdeczka oznacza. A oznacza: Available on PS4 only.

Gwiazdkę zobaczysz przy trzech grach: Assassin’s Creed Chronicles: India, Assassin’s Creed Chronicles: Russia oraz Assassin’s Creed Syndicate. Te tytuły będą dostępne tylko na PlayStation 4.

Dlaczego? Prawdopodobnie wynika to z powodu problemów ze wsteczną kompatybilnością PS5. Wspomniane Asasyny mogą na tyle źle działać na obecnej generacji, że Sony zdecydowało się nie udostępniać ich posiadaczom konsoli. Zresztą, Assassin’s Creed Syndicate to przykład gier z PlayStation 4, które na PS5 uruchamiają się z dużymi błędami. Ubisoft miał niby sprawę załatać, ale jakoś widocznie nie wyszło…

Dajcie znać w komentarzach, czy mieliście okazję ograć już Assassin’s Creed Chronicles: India, Assassin’s Creed Chronicles: Russia oraz Assassin’s Creed Syndicate. Czy jest czego żałować, że nie uruchomią się z plusa na PS5?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie